Infostart.hu
eur:
352.3
usd:
308.45
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina

Hírek - 24 óra - Legfrissebb cikkeink

A végén még Oroszország fog egyedüliként jól kijönni az olajembargóból?
2022. május 3. 06:00
A végén még Oroszország fog egyedüliként jól kijönni az olajembargóból?
Az Európai Bizottság várhatóan kedden terjeszti be azt a javaslatát, ami év végével betiltaná az Európai Unióban az orosz olajtermékek importját. Speciális helyzete miatt Magyarország és Szlovákia „bizonyos mentességeket, vagy átmeneti intézkedéseket” kaphat. Az uniós elképzelésről a Századvég Konjunktúrakutató Energia- és Klímapolitikai Üzletág vezetőjét kérdeztük.
Csak a pesti alsó rakpartot zárták le, a vitát még nem
2022. május 2. 19:01
Csak a pesti alsó rakpartot zárták le, a vitát még nem
A zöldebb Budapesttel egyetért a Magyar Autóklub, a pesti alsó rakpart végleges lezárásával azonban nem – mondta az InfoRádiónak Kenderesi János, a szervezet alelnöke. Minden fél részéről kompromisszumra lesz szükség azért, hogy csak a gyalogosok használhassák majd a területet – ezt viszont már Karácsony Gergely főpolgármester a Magyar Önkormányzatok Szövetségének társelnöke, a szervezet budapesti elnökségi ülése után.
Újabb hírek a szlovákok átal Ukrajnának ajánlott MiG-29-es vadászrepülőkről
2022. május 2. 17:51
Újabb hírek a szlovákok átal Ukrajnának ajánlott MiG-29-es vadászrepülőkről
„Szlovákia jelenleg nem hajlandó lemondani az orosz nyersanyagokról, de mindent megtesz annak érdekében, hogy kevésbé függjön az orosz gáztól” – nyilatkozta Eduard Heger szlovák miniszterelnök a BBC-nek. A kormányfő szerint az ukrajnai háború ellenére nem növekszik a közvetlen veszély Szlovákiára nézve. A brit közszolgálati televíziónak elmondta, Pozsony továbbra is euróval fog fizetni az orosz gázért. Heger közölte azt is, hogy az ukránok egyelőre nem kérték a szlovák MiG-29-es vadászrepülőket.
Karácsony Gergely: túl sokat beszéltünk Orbán Viktorról és túl keveset a jövőről
2022. május 2. 16:58
Karácsony Gergely: túl sokat beszéltünk Orbán Viktorról és túl keveset a jövőről
Az a célom, hogy a ciklus második felét folytassam, és 2024-ben kérjem újra a budapestiek bizalmát – mondta Karácsony Gergely az InfoRádió Aréna című műsorában. A főpolgármester várja, hogy a DK benyújtsa a számlát a fővárosban, de nem félti a budapesti koalíciót, elismeri a felelősségét a választási vereségben, de nem áll be az utólag okosok közé, és noha nem marad társelnök, szerinte a Párbeszéd a következő választáson önállóan is megméreti magát.
×