eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre
Megszólalt az LMP Ron Werber távozása kapcsán

Megszólalt az LMP Ron Werber távozása kapcsán

Felmondott az LMP külföldi kampánytanácsadója, a párt Ron Werber tanácsai nélkül folytatja a kampányt.

Először az Alfahíren jelent meg, hogy felmondott az LMP-nél Ron Werber izraeli kampánytanácsadó, aki – bár korábban az MSZP-t segítette – tavaly ősz óta az LMP-nek adott tanácsokat. Akkor Szél Bernadett, az LMP miniszterelnök-jelöltje az InfoRádió Aréna című műsorában minderről a következőképp fogalmazott:

"Nekünk van egy megrendelésünk bármilyen tanácsadó irányába arról, hogy milyen kampányt szeretnénk. Nem titok, Magyarországon a demokratikus tér szűkül, a demokratikus nyilvánosság tere is szűkül. Azt látjuk, hogy

nagyon nehéz elérni választópolgárokat,

nem siránkozni akarok, de kemény munkára vagyunk felkészülve. Utcai jelenlétre van szükség, aktivista-hálózatra van szükség, a tagjainknak egy olyan fajta rendszerre van szükségük, amely képes hatékonyan elérni a választópolgárokat".

Február második felében szintén az Aréna című műsorban arra a kérdésre, hogy mit hozott eddig az LMP számára a kampányban Ron Werber, Szél Bernadett így felelt:

 

"Ha engem megtámadnak a Fidesz részéről és látható a lejárató-kampány, segítséget fogok kérni ahhoz, hogy erre válaszoljak. Azt gondolom, hogy ez egy olyan fontos tudás, ami a mostani, 2018-as Magyarországon egy politikusnak rendelkezésre kell hogy álljon".

Az ATV-nek nyilatkozva az ügyről a miniszterelnök-jelölt arra a kérdésre nem válaszolt, hogy miért hagyta ott a pártot a tanácsadó, csupán a következőket mondta:

"Ez már egy ideje benne volt a levegőben, nem ért váratlanul ez a fejlemény.

Egy kicsit sajnálom, hogy pont nőnapon, de akkor innen, élő adásból is - mert biztos vagyok benne, hogy nézi ezt az adást - szeretném megköszönni a munkáját. Nagyon sokat segített nekünk. És most várom a propaganda-média exkuzálását, mert folyamatosan "Ron Werbereztek" nekünk az elmúlt hónapok alatt, hogy majd milyen gyűlöletkampány lesz itt - nem volt gyűlöletkampány".

Arra a kérdésre, hogy változik-e valamiben az LMP kommunikációja, a politikus aláhúzta: továbbra sem hagyják, hogy a politika megfeledkezzen az emberekről.

Megkeresésünkre Kanász-Nagy Máté, az LMP szóvivője szintén hangsúlyozta, hogy

Ron Werber távozása nem jelent változást a párt kampányában,

hiszen az LMP kampánystábjában, vezetésében semmilyen személyi változás vagy más egyéb változás nem történt.

"Ron Werber a párt külső tanácsadója volt, a kampányunkat külsős tanácsadóként segítette. Igazából a döntési jogok, az irányítási vagy vezetési jogkörök azok eddig is és a továbbiakban is az LMP vezető testületeinél, illetve a társelnököknél vannak, ebben nincsen változás".

Arról azonban a szóvivő sem kívánt beszélni, hogy mi vezetett a kampánytanácsadó távozásához, csupán azt mondta el, hogy nem volt az LMP és Ron Werber között semmilyen konfliktus.

Korábbi cikkeink a témában:

Ellenzéki együttműködés – maguk a résztvevők sem hisznek benne?

Az MSZP kockáztathatja parlamentbe jutást az újabb visszalépésekkel

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×