"Nem állítom, hogy minden politikai csoportnak tetszik a döntés, vagy hogy minden tagállami miniszterelnök elégedett lenne, de meggyőződésem, hogy jó jelöltet választottunk. Elképzelhető, hogy
egyes politikai csoportokon belül ez ellentmondásos reakciókat szülhet, de összességében egységet mutattunk"
– így reagált Peter Pellegrini Ursula von der Leyen európai bizottsági elnöki jelölésére.
A szlovák miniszterelnök nagyra becsüli azt a tényt, hogy a továbbiakban egy nő irányíthatja az Európai Bizottságot.
"Azt gondolom, mindez pozitív üzenet a társadalom és minden nő számára, de még az iskolás diáklányoknak is, akikre ösztönzően hathat, hogy megéri a kemény munka, mert egy nő is betölthet ilyen fontos politikai pozíciót" – jegyezte meg a kormányfő. Hozzátette:
jó megjelenésű, sikeres hölgyről van szó, aki új lendületet adhat az uniónak,
és új szemléletet a jövőre nézve.
Andrej Babiš cseh miniszterelnök a jelöléssel kapcsolatban úgy fogalmazott, "az új korszak új embereket követel, és mi lehetővé tettük, amikor újakat választottunk". Lengyelországot említette példaként, amelyet több dolog is összekapcsol az Európai Bizottság elnökének jelölt német politikussal. Babiš szerint ez az iparpolitika, a gazdasági verseny, az innovációk, valamint a NATO-val és Oroszországgal való kapcsolata.
A cseh miniszterelnök reményét fejezte ki, hogy a 21 cseh európai parlamenti képviselő egységes álláspontot képvisel majd a július 16-i szavazáson, és mindegyikük támogatni fogja Ursula von der Leyent.
"Számunkra – azaz Csehország, a visegrádi négyek és Olaszország számára – fontos, hogy nem hagytuk érvényesülni a csúcsjelöti rendszert. Ezt az elejétől fogva elvetettük, végül pedig sikerrel jártunk"
– jegyezte meg a cseh kormányfő.