eur:
411.21
usd:
392.72
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond a templom felújításáért tartott hálaadó szentmisén a nagykátai római katolikus templomban 2019. május 17-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Orbán Viktor: most ki kell javítani az elmúlt évek súlyos hibáit

A magyar miniszterelnök a magyar köztévében adott interjújában kommentálta Ursula von der Leyen európai bizottsági elnökké választását, és a V4-ek érdekérvényesítéséről is beszélt.

"A személyeken keresztül tartalmi kérdésekről is döntöttünk" - reagált Orbán Viktor miniszterelnök arra, hogy kedd este Brüsszelben eldőlt, az EU-s állam- és kormányfők Ursula von der Leyent javasolják az Európai Parlamentnek az Európai Bizottság élére megválasztani.

Orbán Viktor kiemelte, hogy feszült volt a tárgyalás, mert nagy volt a tét. Arról kellett ugyanis dönteni, hogy a következő években kik vezessék az európai intézményeket, és ez sok mindent meghatároz, minden tagállamnak fontos - közölte.

Orbán Viktor szerint jó esély van arra, hogy "az új vezetők jó politikát is folytassanak", de a munka még csak most kezdődik.

Az elmúlt évek "súlyos hibáit" szerinte most ki kell javítani gazdaságpolitikában, migrációs ügyekben és a nemzetek tiszteletét illetően is.

A mostani tárgyalássorozatról szólva elmondta, volt két olyan jelölt, aki Magyarországnak egyértelműen "több mint rosszak lettek volna" - utalt ezzel Frans Timmermans és Manfred Weber csúcsjelöltségére -, ezt sikerült megakadályozni,

helyettük lett egy hétgyermekes német családanya

- mutatott rá Orbán Viktor.

"Tudtuk tartani azt, amit szerettünk volna, illetve amit vállaltunk" - hangoztatta, hozzátéve: olyan vezetők kerülnek az uniós intézmények élére, akik Magyarország szempontjából jó politikát fognak folytatni, vagy legalábbis erre jó az esély.

Ugyanakkor a munka "nem kicsi és nem könnyű",

ráadásul még csupán az elején tartanak - nyilatkozta a kormányfő.

Orbán Viktor kiemelte, hogy véleménykülönbségek továbbra is vannak, ezért a jövőben harcok lesznek. Azt mondta, hogy fontos győzelmet arattak, de a nemzetközi politikában mindig új viták jönnek elő.

Viszont most már "erőnk is van", hogy érvényt szerezzünk az akaratunknak

- tette hozzá.

A visegrádi országok súlyáról szólva elmondta, 62-63 millió embert képvisel Lengyelország, Csehország, Szlovákia és Magyarország, itt a legnagyobb a gazdasági növekedés is Európában, de a mostani eseményektől függetlenül a V4-ek szoros együttműködése sikertörténetnek számít.

"Most, amikor személyi kérdéseknél szétfutnak az érdekek, itt is sikerült egyezségre jutni, ami Babis cseh miniszterelnök úr érdeme" - fogalmazott magyar kormányfő.

"Harcok, viták lesznek, de az esélyek sokkal jobbak, mint korábban"

- mondta, hozzátéve, most már erő is van, hogy az akaratnak érvényt tudjanak szerezni.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×