eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 6. szombat Csaba
Nyitókép: Pixabay.com

A memóriában és a hangulatban is nyomot hagy a Covid

Az viszont egyelőre nagy kérdés: meddig?

Hónapokkal a koronavírus-fertőzöttség után is sokan memóriazavarral, mentális kőddel és hangulatingadozással küzdenek - derül ki egy, a napi.hu-n is napvilágot látott kutatási eredményből.

Az ok egyszerű: a Covid az agyra is támad.

Mint a kutatásból kiderül, a kórházba került covidosok 13 százalékánál a fertőzést követően új neurológiai rendellenesség alakul ki.

Az agyat fenyegető veszélyek jelenlegi listája a vérzéseket, vérrögöket, a gyulladást, az oxigénhiányt és a vér-agy gát megszakadását tartalmazza.

Az agyat támadó vírusok több kutatás alapján az orron keresztül jutnak be az emberi szervezetbe.

A vírus képes megfertőzni és elpusztítani a szaglógumó idegsejtjeit, ami megmagyarázhatja, hogy miért veszíti el sok Covid-beteg a szaglásérzékét.

A vírus azonban más módon is béníthat: a vérereket bélelő sejteket is támadja.

Egyelőre nem tudni, hogy végleges károsodást okoz-e a koronavírus, biztató jel, hogy találtak olyan személyeket, akiknél lassan javulni kezdtek ezek a szövődmények.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Moszkvában: „azt akarta megtudni, merre van a békéhez vezető legrövidebb út”

Európának a béke a legfontosabb. A magyar EU-elnökség a következő félévet – az akkor végzendő munkát – békemissziónak tekinti - hangsúlyozta Orbán Viktor kormányfő a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel közös sajtótájékoztatóján pénteken Moszkvában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Ukrajna újjáépítésének és stabilizációjának sikere szorosan összefonódik a nemzetközi támogatás és a helyi reformok hatékonyságával. Az országnak stratégiai lépéseket kell tennie a gazdasági diverzifikáció, a humán tőke fejlesztése és az infrastrukturális modernizáció terén, hogy hosszú távú fenntartható fejlődést érjen el – vélik el a Centre for European Policy Studies kutatói, akiknek friss jelentése szerint a további nemzetközi, főként piaci befektetések legkomolyabb visszatartó ereje nem a háború, hanem a szükséges politikai reformok végrehajtása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×