eur:
399.63
usd:
361.29
bux:
73600.8
2024. október 2. szerda Petra
Az AstraZeneca brit-svéd érdekeltségű gyógyszeripari vállalat logója a telephelyén, a belgiumi Dilbeekben 2020. január 28-án. A belga szövetségi gyógyszerfelügyeleti hatóság ezen a napon vizsgálatot tart az AstraZeneca vakcináját gyártó belga cégnél, hogy ellenőrizze a vakcinaellátmányok késedelmes kiszállításának okát az uniós tagországokba. A hatóságot Franck Vanderbroucke belga egészségügyi miniszter bízta meg a feladattal az Európai Bizottság felkérésére.
Nyitókép: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

Rangos kitüntetést kapott az AstraZeneca "Karikó Katalinja"

A "globális közjó" érdekében tett szolgálatáért.

Kitüntetést kapott az AstraZeneca brit-svéd gyógyszeripari vállalat és az Oxfordi Egyetem közös oltóanyagát kifejlesztő kutatócsoport vezetője a "globális közjó" érdekében tett szolgálatáért.

Sarah Gilbert, az Oxfordi Egyetem professzora a brit Királyi Művészeti, Ipari és Kereskedelmi Társaság (RSA) Albert-érmét kapta meg.

"Óriási megtiszteltetés átvenni ezt a díjat" - mondta a professzor. "Az Oxfordi Egyetem Covid-19-vakcinájának kifejlesztésére sok évvel azután került sor, hogy elkezdtem dolgozni ezen a területen, megtanulva hogyan kell egy elképzelésből gyorsan engedélyezett oltóanyagot készíteni, ami egy soklépéses folyamat" - tette hozzá Gilbert, aki 1994-ben csatlakozott az egyetem kutatóihoz.

"Az Oxfordi Egyetem nagyszerű csapatával az egész világ számára fejlesztettünk ki egy vakcinát, amelyet emberéletek megmentésére használnak most számos országban. Nekünk pedig kezdettől fogva ez volt a célunk" - mondta a szakember.

Gilbert a 156. kitüntetettje a díjnak, amelyet 1864-ben alapítottak

Albert szász-coburg-gothai hercegnek, a társaság egykori elnökének az emlékére.

A korábbi kitüntetettek között van Winston Churchill, Marie Curie, Alexander Graham Bell, Stephen Hawking és Tim Berners-Lee.

Címlapról ajánljuk

Kis-Benedek József: Irán maga lépett akcióba, és ez az eszkaláció irányába mutat

Izrael nem számított az iráni csapásra, Teherán viszont nem akart nagyobb támadást indítani – értékelte az újabb közel-keleti konfliktust Kis-Benedek József. A biztonságpolitikai szakértő beszélt arról is, hogy Irán a Nyugat által eddig nem ismert rakétákkal támadott, amelyek nagyon gyorsan elérték Izrael területét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.02. szerda, 18:00
Kis-Benedek József
biztonságpolitikai szakértő, címzetes egyetemi tanár, az MTA doktora
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. október 2. 06:13
×
×
×
×