eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
Nyitókép: Pixabay

Oroszország hallgat a Nemzetközi Űrállomás problémájáról

A NASA tudni akarja, mi állhat az űrállomás kilyukadásának hátterében, de félnek, hogy megromlik a kapcsolat a titkolózó orosz űrhivatallal.

Az orosz szakértők még mindig vizsgálják annak a szivárgásnak az okát, amelyet tavaly nyáron észleltek a Nemzetközi Űrállomásnál (ISS). A Roszkozmosz ugyanakkor egyértelművé tette: nem fogják felfedni az okot, a NASA pedig ezt érhető módon kifogásolta – írja LiveScience alapján a 24.hu.

A NASA igazgatója a közelmúltban bejelentette, hogy személyesen fog beszélni az orosz űrhivatal vezetőjével. Szerinte fontos, hogy az ügynek ne legyen negatív kihatása az orosz-amerikai űrkapcsolatokra, hiszen Oroszország az ISS-en az Egyesült Államok egyik fő partnere.

Elfogadhatatlannak tartja viszont, hogy egy lyuk tátong az űrállomáson, miközben

az orosz űrhivatal nem hajlandó megosztani a problémára vonatkozó információkat.

A Roszkozmosz vezetője egy nemrég megrendezett tudományos konferencián elismerte, hogy tudják a rés kialakulásának az okát, de arról nem fognak adatokat kiadni.

2011 óta a NASA csak orosz űrhajókat használ az emberes missziók során. A Boeing és SpaceX is új űrhajók tervezésén dolgozik, de még hosszú időbe telhet, mire az Egyesült Államoknak már nem kell a Roszkozmosz segítségére támaszkodnia.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
A német kancellár tettre kész, de nem  mindenben

A német kancellár tettre kész, de nem mindenben

Az Egyesült Államok után kezdettől fogva Németország volt az az ország, amely legtöbb fegyverrel, illetve pénzügyi segítséggel támogatta Ukrajnát. A német támogatás fő koordinátora Olaf Scholz kancellár volt, aki immár csak ügyvezetőként képviselte országát a "tettrekészek" párizs csúcstalálkozóján.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×