eur:
411.04
usd:
394.53
bux:
79365.5
2024. november 22. péntek Cecília
Az idén Széchenyi-díjjal kitüntetett Maróth Miklós klasszika-filológus, orientalista, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, az Avicenna Közel-Kelet Kutatások Intézetének igazgatója budapesti otthonában 2016. április 25-én.
Nyitókép: A Széchenyi-díjjal kitüntetett Maróth Miklós klasszika-filológus, orientalista, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja budapesti otthonában 2016. áprilisában. MTI Fotó: Czimbal Gyula

Maróth Miklós: az egyes kutatók munkájába nem akar beleszólni a kormány

A politika adja a pénzt a kutatásokra, így joga van arra, hogy prioritásokat fogalmazzon meg - jelentette ki az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat elnöke. Maróth Miklós az Inforádió Aréna című műsorában hangsúlyozta, hogy az egyes kutatók munkájába nem akar beleszólni a kormány.

Maróth Miklós hozzátette: várhatóan létrejön majd egy másik, tudósokból álló testület, amely megfogalmazza: mely kutatások fontosak.

Úgy vélte, hogy a Magyar Tudományos Akadémiának át kell pozicionálnia magát, meg kell találnia helyét az új viszonyok között.

Azt hangsúlyozta, hogy az MTA-nak a minőségellenőrzés letéteményesének kell maradnia.

Legalább öt évbe telik, hogy kiderüljön, hatékony volt-e a kutatás rendszerének átalakítása - jelentette ki az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat elnöke. Maróth Miklós az Inforádió Aréna című műsorában azt is elmondta, hogy az akadémiai kutatóintézeteket átvevő szervezet vezetői egy évet kaptak arra, hogy tájékozódjanak, és teljes lendülettel tudjanak dolgozni, addig nem döntenek emberek sorsáról.

Az akadémikus elmondta, hogy az intézetek, kutatóhelyek ugyanabban a szerkezetben kerülnek át, ahogyan most vannak, és

az intézeti vezetők szerződésének feltételei is csak hosszabb távon változnak majd.

Hozzátette: költöznie sem kell senkinek, minden kutatócsoport ott dolgozik tovább, ahol eddig.

Címlapról ajánljuk
Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.

Aki fittyet hány a hóhányásra, csúnyán megjárhatja

A hirtelen jött hideg és hóesés nem csak az autósokat, a tömegközlekedőket, de a gyalogosokat is próbára teszi. Az ingatlantulajdonosoknak pedig fokozott figyelmet kell fordítaniuk a környezetükre, hiszen a havas vagy jeges járdák csúszásmentesítése az ő feladatuk, jogi felelősség terhelhetik őket, ha valaki elesik és megsérül.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×