eur:
396.06
usd:
369.6
bux:
72005.89
2024. július 2. kedd Ottó
Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke látható televízióképernyőkön az olimpiai médiaközpontban 2021. július 20-án. A világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia július 23-án kezdődik.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

A NOB-tól kért segítséget egy fehérorosz atlétanő

A versenye előtt vissza akarják küldeni a szakvezetők, de ő nem akar menni.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottsághoz (NOB) fordult segítségért a tokiói ötkarikás játékokon szereplő Kriszcina Cimanouszkaja fehérorosz sprinter, miután szavai szerint eltávolították az atlétaválogatottból és akarata ellenére a Haneda repülőtérre vitték, hogy mielőbb hazaküldjék.

A vágtázó a Reutersnek nyilatkozva panaszolta fel a vele szembeni erőszakos eljárást, amelynek kiváltó oka elmondása szerint az volt, hogy bírálta a fehérorosz válogatott edzőit.

"Segítséget kérek a Nemzetközi Olimpiai Bizottságtól" – mondta Cimanouszkaja abban a videóban, amelyet a Fehéroroszországi Sportszolidaritás Alapítvány nevű szervezet tett közzé. Egy olyan csoport, amely szemben áll Aljakszandr Lukasenka fehérorosz államfő rendszerével, és támogatja a sportolókat, akik börtönbe kerültek odahaza vagy atrocitás érte őket politikai nézeteik miatt.

Az atléta hétfőn indulna a nők 200 méteres vágtaszámában.

"Nem megyek vissza Fehéroroszországba" – nyilatkozta a brit hírügynökségnek.

Fehéroroszországban a tavaly augusztusi elnökválasztást az országot több mint két évtizede irányító Lukasenka nyerte meg, a hivatalos adatok szerint a szavazatok 80,1 százalékával. Az ellenzék csalásnak minősítette az eredményt, tömegtüntetések kezdődtek, amelyeket a biztonsági erők brutálisan levertek. Az Európai Unió és az Egyesült Államok sem ismeri el Lukasenka választási győzelmét, és büntetőintézkedéseket vezetett be Fehéroroszországgal szemben.

Címlapról ajánljuk
Patthelyzet a választások miatt: a szakértő szerint leállhat Franciaország

Patthelyzet a választások miatt: a szakértő szerint leállhat Franciaország

A Mathias Corvinus Collegium Európai Tanulmányok Műhelyének kutatója szerint már az első választási forduló után biztosra vehető, hogy Emmanuel Macron nem tud többséget alakítani a francia nemzetgyűlésben, egy esetleges koalíció létrejötte pedig egyrészt kétséges, másrészt törékeny lenne. Yann Caspar arról is beszélt az InfoRádióban, hogy erőszakos eseményektől tart.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.02. kedd, 18:00
Yann Caspar
a Matthias Corvinus Collegium Európai Tanulmányok Műhelyének kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×