eur:
410.55
usd:
391.87
bux:
79822.75
2024. november 25. hétfő Katalin

Cseh László talán még javíthat

Pénteken helyi idő szerint hajnali három órakor került ágyba Cseh László, akinek ezek után 19 órája maradt a pihenésre és a felkészülésre a 100 méteres pillangóúszás döntője előtt. Délelőtt még egy könnyű edzést tartott a 200-as távon érem nélkül maradt versenyzőjének Plagányi Zsolt, aki immár másfél éve azt hangsúlyozza, hogy a közös munkájukban a mentális felkészítés az egyik legfontosabb elem. Olykor pedig egyenesen a legfontosabb – írja a FINA Világbajnokság 2017 szervezőbizottsága.

„A rajtot, az első 50-et és a fordulót iskoláztuk, mert ezeken áll és bukik a közös álmunk beteljesülése. Ha elég erős a kezdés, minden megtörténhet, de hogy mi minden, azt most természetesen nem sorolnám" – nyilatkozta Plagányi Zsolt a BP2017 Médiának.

Közösségi oldalak amerikai- szingapúri – dél-afrikai befutót tartanak a legvalószínűbbnek, ami nevekre lefordítva azt jelenti, hogy az amerikai Phelps megszerezheti a 23. olimpiai aranyérmét, a legjobb idővel (50.83-mal) döntőbe jutó Schooling viheti el az ezüstöt, Le Clos pedig csak a dobogó harmadik fokára állhat fel.

Plagányi úgy gondolja, hogy ebből a hármasból egy versenyző kieshet és a helyét Cseh László foglalhatja el. Bármi is történt a 200 pillangón, bármennyire is megviselte Lacit az, hogy világranglista vezetőként a hetedik helyen ért a célba.

„Pontosan úgy kellene úsznia, se jobban, se rosszabbul, ahogy a májusi londoni Európa-bajnokság döntőjében, ahol 50,86 mp volt a győztes ideje. Ez a teljesítmény most is benne van, a kunszt az, hogy ezt a tudást abban a nem egészen egy percben a felszínre tudja hozni. A táv rövidebb, a teher kisebb a vállán, a szerencsefaktor viszont magasabb, mert a 100 méteren nem lehet taktikázni, csak úszni teljes erőből. " – folytatta az egri úszóklub mestere.

Egy magát megnevezni nem kívánó szakember szerint csak és kizárólag a „Phelps-fóbia" lehet Cseh László elbizonytalanodásának az oka. Szerinte a magyar úszófenomén jobban nem is készülhetett volna fel 2008-ban a pekingi olimpiára, ahol Európa-rekordokat döntögetve is azzal kellett szembesülni, hogy még nála is van egy jobb. Michael Phelps. Négy évvel később Londonban figyelmetlenül, vagy rosszul taktikázva egyetlen hellyel és egy századdal maradt le a döntőről. Aki onnan kiszorította, azt úgy hívták, hogy Michael Phelps. A történet harmadik, immár Rióban íródó történetének Cseh Lászlót is érintő fejezetét ki más írhatta volna, mint Michael Phelps.

Címlapról ajánljuk
„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

"A magyar futball öröksége kötelez és muníciót is ad nekünk" – mondta a megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök, Puskás Ferencet a magyar futballisták és minden 10-esek példaképének nevezve, akiről Czibor Zoltán azt mondta: "ha az Öcsi egyszer belerúgott a labdába, abból két gól lett".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

A Kutatási Kiválósági Tanácsban (KKT) október 1-jétől betöltött elnöki pozíciója mellett az innovációra és tudománypolitikára fordított hazai költségvetési források fő allokátorának számító Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) tudományos társelnöki feladatkörét is ellátja Domokos Péter. Az NKFI Hivatal új vezetői pozíciójáról, illetve a két tisztség együttes betöltésének előnyeiről magát Domokos Pétert, illetve az NKFI Hivatal elnökét, Kiss Ádámot kérdeztük. A páros interjúból kiderül az is, hogy a Domokos Péter szerint miért volt szükség az OTKA átalakítására. A KKT elnöke arról is beszélt, hogy az első ízben meghirdetett Research Grant Hungary program keretében azon dolgoznak, hogy több neves külföldi és külföldön dolgozó kiemelkedő magyar kutatót csábítsanak Magyarországra, akik jövőre hazai intézményekkel közösen fognak kutatási projekteken dolgozni. Az NKFI Hivatal elnöke a K+F-ráfordítások kapcsán azt emelte ki, hogy szemléletválásra van szükség ahhoz, hogy a magyar gazdaság versenyképességét alapvetően befolyásoló kutatásfejlesztési és innovációs finanszírozás az 1-1,5% közötti GDP-arányos sávból a Budapesti Deklarációban is megfogalmazott 3%-os szintre emelkedjen, és hosszú távon, kiszámíthatóan ott is maradjon, vagy akár a fölé nőjön. Hivatala legfőbb feladatának a költségvetési forrásokból lebonyolított programok és projektek magas színvonalú minőségbiztosítását nevezte. A következő időszak legfontosabb céljának az innovációs szereplők minden eddiginél szorosabb összekapcsolását, valamint az egyetemeken, kutatóintézetekben elért kutatási eredmények szisztematikus felkarolását tekinti. Ezt a munkát támogathatja az eddig öt hazai egyetem mellett létrehozott technológiai transzfercégek (TTC-k) tevékenysége is. Kiss Ádám arról is beszámolt, hogy az NKFI Hivatal még idén meghirdeti a 15 milliárdos keretösszegű nagyvállalati innovációs programot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×