eur:
410.87
usd:
392.14
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
DUSSELDORF, GERMANY - JULY 06: A detailed view of the ripped socks and Adidas Predator football boots of Jude Bellingham of England (obscured) during the UEFA EURO 2024 quarter-final match between England and Switzerland at DĂźsseldorf Arena on July 06, 2024 in Dusseldorf, Germany. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)
Nyitókép: Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Miért tátonganak lyukak a labdarúgók sportszárain?

Egyre gyakrabban látni a labdarúgó-mérkőzéseken, hogy a játékosok sportszáraira méretes lyukakat vágtak. A szurkolókat is széles körben foglalkoztatja a jelenség. Vajon divathóbortról van szó, netán babonáról, vagy praktikus oka van a dolognak?

A legtöbb labdarúgó hosszú sportszárat hord, ami a helyén tartja a sípcsontvédőt, valamint melegen tartja a játékosok lábát is. Csakhogy van ezeknek a sportszáraknak egy hátulütője is, nevezetesen az, hogy az idő előrehaladtával, a vádlik megdagadása miatt egyre inkább szorító érzéssel járnak, ami akár a vérkeringésre is hatással lehet - írja a focieb2024.24.hu.

Ennek okán egyre több játékos dönt úgy, hogy lyukakat vág a sportszárába, hogy enyhítsen ezen a nyomáson.

Az angol válogatott tagja, Kyle Walker évek óta alkalmazza ezt a megoldást. Ő is szorító érzést tapasztalt, majd úgy gondolta, kipróbálja a sportszára szétszaggatását. A tapasztalatai pozitívak voltak, így kitart a módszer mellett.

Az összeállítás szerint a Yahoo! Sports is foglalkozott a témával. Stefaan Vossen, a Core Clinics orvosa szerint a trendben közrejátszik, hogy a labdarúgók minden meccsen új sportszárat kapnak, ami azzal jár, hogy azok mindig szorosabbak a kelleténél. Mint mondja, van olyan szintű kompresszió, ami pozitív hatású, de természetes, hogy érzik a szorító hatást.

Minden bizonnyal fizikai előnyökkel is jár, hogy a labdarúgók lyukakat vágnak a sportszárakba, de valószínűleg pszichológiai hatása is van

- mondta Stefaan Vossen. Kiemelte: a megfelelő kompressziós hatás csökkenti a fáradtságot, de a túl szoros sportszár irritációt okozhat, ráadásul drasztikus esetben a trombózis kockázatát is növelheti.

Az orvos szerint a lyukakkal tulajdonképpen mindenki megtalálhatja az optimális kompressziós szintet, márpedig a sportolók, így a labdarúgók is, minden olyan megoldásra nyitottak, ami hozzásegíti őket a minél jobb teljesítmény eléréséhez.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×