eur:
411.34
usd:
395.18
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Magyar szurkolók a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának első fordulójában játszott Magyarország - Portugália mérkőzés előtt a Puskás Arénában 2021. június 15-én.
Nyitókép: MTI/EPA pool/Illyés Tibor

Budapesti Eb-döntő? – reagált az UEFA

Bíznak benne, hogy London meg tudja rendezni a végjátékot, de...

A brit kormány egyelőre nem vonta vissza a koronavírus-járvány miatt elrendelt beutazási korlátozásokat, valamint a tíznapos kötelező karantént, így a kontinenstorna szervezői tárgyalásokat kezdeményeztek a szigetország vezetőivel.

Mint arról az Infostart is beszámolt, The Times című brit napilap azt írta, az UEFA a döntő alternatív helyszíneként Budapestet tekinti, ha a korlátozások érvényben maradnak és a londoni Wembley Stadionba nem tudnak bemenni a külföldről érkező drukkerek. Az eredeti tervek szerint az Eb két elődöntőjét, valamint a finálét rendeznék az angol fővárosban.

"Tisztában vagyunk azzal a nyomással, amellyel a kormány szembesül, és reméljük, hogy képesek leszünk az ügyről folytatott megbeszéléseink kielégítő lezárására.

Mindig van készenléti tervünk, de egyelőre bízunk abban, hogy az Európa-bajnokság utolsó hetében sorra kerülő mérkőzéseket London meg tudja rendezni"

idézi az ESPN az UEFA közleményét.

Azt írták, jelenleg a helyi hatóságokkal tárgyalnak, hogy megpróbálják engedélyezni a résztvevő csapatok rajongóinak, hogy részt vegyenek a mérkőzéseken, szigorú tesztelésekkel és a buborék-koncepció alkalmazásával, amely azt jelentené, hogy

  • az Egyesült Királyságban való tartózkodásuk kevesebb, mint 24 óra lenne, és
  • a mozgásuk csak az engedélyezett tömegközlekedési, közlekedési útvonalakra és a helyszínekre korlátozódna.

Budapest eredetileg három csoportmérkőzés és egy nyolcaddöntő rendezési jogát kapta meg, míg Londonban a végjáték előtt három csoportmérkőzésre került, illetve kerül sor, majd még két nyolcaddöntőnek is házigazdája lesz.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×