eur:
411.22
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Mihók Attila szövetségi kapitány a 2024-es párizsi nyári olimpia női vízilabdatornáján az A csoportban játszott Magyarország - Ausztrália mérkőzés után a Párizs melletti Saint-Denis-ben lévő Vizes Központban 2024. augusztus 4-én. A magyar válogatott ötméteresek után 14-12-re kikapott.
Nyitókép: Kovács Tamás

Visszatér az utánpótlásba a női vízilabda-válogatott korábbi társkapitánya

Új elképzelésekkel és újszerű hozzáállás gyakorlatba ültetésével tér vissza a hazai vízilabda utánpótlás-nevelésébe Mihók Attila, aki Cseh Sándorral közösen, társ szövetségi kapitányként irányította október végéig a női válogatottat.

A szakember az M4 Sport Nemzeti Sporthíradójának csütörtök reggeli adásában elmondta, közel járnak már a megállapodáshoz Madaras Norberttel, a hazai szövetség elnökével, ugyanakkor a végleges döntést a szervezet elnökségének kell majd meghoznia. Kiemelte, nagy örömmel dolgozik tovább az utánpótlásban, ez a feladatkör érdekli és megtisztelőnek tartja, s úgy véli, "óriási előrelépési lehetőség" van ezen a területen Magyarországon.

"Komoly újításokat szeretnénk véghez vinni a női vonalon. Ez megtörtént az elmúlt években a férfiaknál, de a női vízilabdában még merészebbek akarunk lenni. Szeretnék bátran hozzányúlni az eddigi tradíciókhoz, megtartva a hagyományos vonalakat, ugyanakkor sok új elképzelést és újszerű hozzáállást beleszőve ebbe a munkába" - fogalmazott Mihók Attila, aki példaként említette az eddigi "kétpólusú képzés" kibővítését.

"Az elmúlt időszakban az edzőről és a játékosról szólt a képzés, ez kezdett hárompólusúra bővülni a család bevonásával. Ugyanakkor az a tapasztalat, hogy eredményes, alázatos és sikerorientált játékosokat akkor kaphatunk, ha a képzés négypólusúvá válik és az edző, a játékos, valamint a család mellé az iskolai teljesítményt is beépítjük ebbe. Személyes tapasztalatom is az, hogy azok jutnak messzire, akik megtanulnak megfelelni a kihívásoknak" - mondta a szakember.

Mihók Attila arról is beszélt, hogy nem számított a társ szövetségi kapitányi szerződésének meghosszabbítására, a megállapodás ugyanis október 22-ig szólt. Nagy örömmel vette tudomásul ugyanakkor azt, hogy a szövetség a továbbiakban is számít a munkájára a tehetséggondozás területén.

Mihók és Cseh irányításával a női válogatott januárban az eindhoveni Európa-bajnokságon ötödik volt, majd februárban a dohai világbajnokságon ezüstérmet nyert, amivel kijutott a párizsi olimpiára, amelyen ismét ötödikként zárt.

"Intenzív időszak volt, amelyet a magam szempontjából sikerként értékeltem, de természetesen a szövetség vezetése, valamint a közvélemény is értékeli majd a maga szempontjából. Nagyon nehéz helyzetben lévő csapatot vettünk át két nem jól sikerült világversenyt követően, miközben 2022-ben ez a társaság vb-döntőt játszott. Többféle probléma volt, szükség volt egy fizikai felzárkózásra, mert a 2021-es szinthez képest 25-30 százalékot romlott a játékosok fizikai teljesítőképessége. Ez a decemberi-januári időszakra rendeződött, de néhány más, csapaton belüli problémát, lezáratlan ügyet is meg kellett oldani, ezekben történt előrelépés, főleg a dohai vb idejére, ahol már eredményekben is látszott, hogy javult a helyzet" - foglalta össze az elmúlt több mint egy év történéseit a szakember.

A jövőben Cseh Sándor egyedül irányítja a magyar női vízilabda-válogatottat.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
×
×
×
×