eur:
410.87
usd:
392.14
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Pexels.com

Beszédes számok: íme a legnagyobb bevételeket generáló ligák és klubok

A világ tíz legnagyobb bevételű sportklubjából hat a profi amerikaifutball-ligában (NFL) szerepel, míg három az angol labdarúgó Premier League-ből kerül ki.

Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány összegzése szerint a bevételek alapján továbbra is az észak-amerikai bajnokságok csapatai – az NFL mellett az NBA (kosárlabda) – a legeredményesebbek, velük a Premier League együttesei mellett csak a Bayern München tudja felvenni a versenyt.

A 2021-23-as időszakot tekintve a listát fölényesen a Dallas Cowboys vezeti, amely ez idő alatt 1251 millió dollárra tett szert. A második a New England Patriots 579 millió dollárral, majd következik három angol futballklub, a Manchester City (487 millió), a Tottenham Hotspur (441 millió) és a Manchester United (424 millió).

A legjobb NBA-csapat a rangsorban hatodik New York Knicks (395 millió), Szoboszlai Dominik együttese, a Liverpool (337 millió) a 12., míg a Bayern München (326 millió) a 14. helyen található. Az első 25-ben 13 NFL-klub, hat NBA-csapat és öt Premier League-együttes van.

Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány közleménye kiemeli, hogy az észak-amerikai és az európai bajnokságok lebonyolítási szerkezete között jelentős különbség mutatkozik, amely a bevételek alakulását is meghatározza. Lényeges különbség, hogy az észak-amerikai ligákban szereplő csapatok bevételei kiegyenlítettebbek az európai foci bajnokságoknál, például az NBA esetében a legnagyobb és a legkisebb gárda bevétele között kétszeres különbség van, eközben az európai labdarúgásban tízszeres eltérés az általános, de az ennél nagyobb arány sem ritka.

Labdarúgásban az angol csapatok pénzügyi fölénye olyan jelentős, hogy a 20 angol élvonalbeli klub bevétele önmagában is majdnem akkora volt, mint az 50 európai ország mind a 642 klubjának együttes bevétele. A kizárólag az európai bajnokságokat rangsoroló, az UEFA által közreadott 2023-as kimutatásban az OTP Bank Liga a 18. helyen állt a bevételei alapján – írja az Oeconomus.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
2024. november 21. 15:15
×
×
×
×