eur:
414.82
usd:
400.22
bux:
78665.14
2024. december 19. csütörtök Viola
Kocogók a párizsi Szajna-parton a koronavírus-járvány idején, 2020. április 4-én. A járvány miatt a francia kormány meghosszabbította a március 17-én életbe léptetett kijárási korlátozásokat az országban.
Nyitókép: MTI/AP/Christophe Ena

Június végén napokon át úszásra alkalmas volt a Szajna vize

Párizs főpolgármestere személyesen fogja teszteni a vízminőséget a megnyitó előtt.

Június végén több napon át úszásra alkalmas minőségű volt a Szajna vize, amelyben a párizsi olimpián a nyíltvízi úszók és a triatlonosok versenyeinek úszó részét rendezik.

A fővárosi hatóságok az utóbbi időben rendszeresen közzéteszik heti jelentésüket a folyó bakterológiai vizsgálatáról és a csütörtöki az első, amely kedvező eredményt mutat. A jelentés kiemeli, hogy mindez a korábbinál naposabb időjárásnak köszönhető, és annak ellenére lettek kedvezőek az eredmények, hogy a Szajna vízhozama még mindig négyszerese-hatszorosa volt az ilyenkor szokásosnak.

Párizs térségében eddig 1,4 milliárd eurót fordítottak arra a szervezők, hogy tisztító- és vízelvezető rendszereket telepítsenek a Szajnára azért, hogy a nyílt vízi úszóversenyeket a folyóban, a metropolisz nevezetességei mentén rendezhessék meg.

A francia főváros főpolgármestere két hete bejelentette, hogy a július 15-ével kezdődő héten, bő egy héttel az olimpia előtt megfürdik a Szajnában.

Anne Hidalgo az akcióval azokat a hangokat akarja elhallgattatni, amelyek szerint szennyezettsége miatt a folyó vizében nem lehet megrendezni olimpiai eseményeket, így a 10 kilométeres nyíltvízi úszóversenyeknek és a triatlonosok úszóviadalainak is más helyszínt kell keresni.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.20. péntek, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Uniós csúccsal ért véget a magyar EU-elnökség – von der Leyen és Orbán Viktor is számot vetett

Uniós csúccsal ért véget a magyar EU-elnökség – von der Leyen és Orbán Viktor is számot vetett

A magyar uniós elnökség mérlege kedvező, hiszen számos fontos döntést hoztak az európai belső és külső kapcsolatok erősítése érdekében, beleértve Románia és Bulgária teljes Schengen-integrációját. Az ukrajnai háború továbbra is az unió fő prioritásai közé tartozik: az EU célja, hogy 2025-ig stabil finanszírozást biztosítson az országnak, miközben az ottani energiabiztonságot és az újjáépítést is támogatja – értékelték a helyzetet az Európai Unió csütörtöki csúcstalálkozóját követően Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, Orbán Viktor magyar miniszterelnök, valamint Antonio Costa, az Európai Tanács elnöke értékelték.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×