eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: pixabay

Svájc ismét téli olimpiát rendezne

Az alpesi ország azt tervezi, hogy 2030-ban, 2034-ben vagy 2038-ban téli olimpiának ad otthont.

Az alpesi ország ötkarikás testületének bejelentése szerint a rendezési feltételekkel kapcsolatos mérlegelésnek idén októberéig be kell fejeződnie. Addig az állami és területi illetékesek véleményének kikérése után és a felmérések tanulsága alapján döntenek, hogy Svájc a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elé terjeszti pályázati szándékát: melyik téli olimpia házigazdája kíván lenni.

Az előkészületek, a megvalósíthatósági tanulmány elkészítése keretében lakossági felmérést is végeznek, hogy kiderüljön: mekkora társadalmi támogatottsága van egy „költséghatékony, ökológiailag, gazdaságilag és társadalmilag leginkább fenntartható” téli olimpia és paralimpia megrendezésének.

A svájci elképzelések szerint a játékokat nem egy, hanem több városban tartanák, ahelyett, hogy egy „nagy olimpiai falut” építenének.

Svájci település havas-jeges játékoknak korábban kétszer volt már a gazdája: 1928-ban és 1948-ban is St. Moritz volt a vendéglátó.

A következő, 2026-os téli olimpiát Olaszországban, Milánóban és Cortina d'Ampezzóban rendezik.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
×
×
×
×