Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója beszél a július végi Forma-1-es Magyar Nagydíjjal kapcsolatban tartott Egyenesen a Hungaroringre című sajtótájékoztatón a budapesti TERMINÁL Étterem és Bárban 2014. július 1-jén.
Nyitókép: MTI Fotó: Marjai János

Megszólalt terveiről a MOB elnökjelöltje

Megtartaná Gyulay Zsolt a Hungaroring Sport Zrt. vezetését, és számos sportszervezetet visszaintegrálna az olimpiai mozgalomba.

Január 29-én választ új elnököt Kulcsár Krisztián távozása után a Magyar Olimpiai Bizottság, egy jelölt már biztosan van a posztra.

Gyulay Zsolt szöuli olimpiai bajnok kajakozó a Hungaroring Sport Zrt. éléről érkezne a MOB-elnöki székbe. A Nemzeti Sportnak adott interjúból kiderült, 2010-ig már tagja volt az elnökségnek, de akkor Mogyoródon vállalt vezető szerepet.

Eredetileg 2024-ben akart visszatérni, mert akkor fut ki a hungaroringi fejlesztés, ráadásul akkor lesz 60 éves.

Az olimpiai mozgalomból állítása szerint sokan keresték, hogy vállalja el a MOB vezetését, fel is gyorsultak az események.

Úgy látja, a szervezetnek az "olimpizmust", a sportot kell képviselnie, hallatnia a hangját és "visszaszerezni bizonyos jogosítványokat".

Visszaintegrálná a Magyar Edzők Társaságát, az Olimpiai Bajnokok és a Halhatatlanok Klubját, a Sportkórházat, a Testnevelési Egyetemet és a sportújságíró-szövetséget is.

Maga köré szakmailag bizonyított, csúcsfelkészültségű embereket gyűjtene munkatársként.

Szólt arról is, hogy a 2024-es olimpiarendezést sportolókkal kellett volna népszerűsíteni, akkor nem fordult volna így ellene a társadalom.

Ha megválasztják elnöknek, természetesen elutazik a pekingi téli olimpiára, néhány nappal később.

Ha rajta múlik, megtartja a Hungaroringen betöltött vezetői pozícióját is, azt ugyanis egy jó rendszernek tartja, amelyből majd a MOB is tanulhatna.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Tömegszerencsétlenség a 3-as főúton, gyerekek a halottak között

Két gyermek és két felnőtt meghalt, egy gyermeket és egy felnőttet újraélesztés után életveszélyes állapotban vittek kórházba a mentők a 3-as főúton Bükkábránynál történt közlekedési balesetben szombat délután.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×