eur:
393.25
usd:
365.12
bux:
71643.96
2024. július 1. hétfő Annamária, Tihamér
A későbbi győztes Veres Roland (j) és az orosz Rafael Ajszov a budapesti kick-box világbajnokságon a férfi pointfighting kategória 57 kilogrammos súlycsoportjának döntőjében a BOK Csarnokban 2017. november 11-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Teljes jogú olimpiai sportág lett a kick-box és még öt másik sport is

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) szerdai, tokiói ülésén döntött erről.

A szervezet a végrehajtó bizottság korábbi javaslatára szavazta meg a teljes jogú tagságot a kick-box és további öt sportág nemzetközi szövetsége számára. A Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke, Galambos Péter szerint mindez hatalmas elismerés - adta hírül az MKBSZ.

"Ez a sportágunk történelmének legfontosabb napja" - reagált a hírre Roy Baker, a WAKO elnöke, aki online vett részt a NOB ülésén. Az ír sportvezető felidézte, a sportág hosszú utat tett meg, hogy eljöhessen ez az ünnepi pillanat.

"Az elmúlt időszakban, úgymond, beengedtek bennünket az olimpiai játékok előszobájába, most pedig már bent vagyunk a szobában is. Óriási lehetőség ez, de tisztában kell lenni azzal is, hogy még rengeteg munka vár ránk, és újabb hosszú áll előttünk. Ahhoz, hogy egyszer mi is bemutatkozhassunk egy olimpián, hibátlanul kell teljesítenünk" - nyilatkozta a hazai szövetség elnöke.

Az amerikai eredetű kick-box kapcsán fel szokott vetődni, hogy a 2028-as Los Angeles-i ötkarikás játékokon mutatkozhat be a programban. Galambos Péter elárulta, ezzel kapcsolatban már egy ideje folyik a lobbitevékenység, amelynek a teljes jogú tagság volt az egyik feltétele, és ez most teljesült.

A kick-boxon kívül teljes jogú olimpiai sportág lett

  • a torna, az akrobatika és a tánc elemeit ötvöző cheerleading,
  • a muaythai,
  • a cselgáncsot és a szabadfogású birkózást kombináló szambó,
  • a curlinghez hasonló icestocksport és
  • a hálós végű bottal játszott csapatsport, a lacrosse is.
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.01. hétfő, 18:00
Orbán Balázs
a miniszterelnök politikai igazgatója, az MCC kuratóriumának elnöke
Látványos térképen mutatjuk, hogy Magyarország melyik részeit forgatja fel a jövő forradalma

Látványos térképen mutatjuk, hogy Magyarország melyik részeit forgatja fel a jövő forradalma

Az elmúlt évtizedben, de különösen az utóbbi években a magyar ipar számos kihívással nézett szembe, így többek között az Ipar 4.0 technológiák terjedésével, amely révén fokozódik a robotizáció, a digitalizáció és az automatizáció szerepe a termelési folyamatokban. Ezek nemcsak a vállalkozások tevékenységében és a foglalkoztatásban, de az élet más területein is jelentős változásokat eredményezhetnek. Az Ipar 4.0-val kapcsolatos egyre növekvő kutatói érdeklődésre utal a tudományos szakirodalomban megjelent publikációk számának felfutása is, amelyek legnagyobb hányada a műszaki tudományok, az automatizáció és a számítástechnika terén jelent meg. Szintén számottevő a közgazdaságtanhoz, illetve az üzleti tudományokhoz köthető tanulmányok száma. Ezzel szemben eddig kevesebb figyelmet kaptak az Ipar 4.0 alkalmazásokhoz kapcsolódó földrajzi-területi megközelítések, amelyek a térszerveződés különböző szintjein elemzik ezen technológiák alkalmazását, térbeli terjedését és ezek kapcsolódásást a lokális társadalmi, gazdasági adottságokhoz. Cikkünkben különböző indikátorok felhasználásával megyei szinten tárjuk fel az Ipar 4.0 technológiák alkalmazásának térbeli mintázatát, az iparszerkezettel, a digitális infrastruktúra ismérveivel és a társadalmi-gazdasági háttérrel történő összefüggésben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×