eur:
410.55
usd:
391.87
bux:
79822.75
2024. november 25. hétfő Katalin
Cseh László a férfi 100 méteres pillangóúszás elődöntője után a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 26-án. A versenyző a tizedik helyen végzett.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Bejelentést tett Sós Csaba Cseh László jövőjéről

Jó, ha megjegyzik ezt a nevet, mert sokat fogják még hallani – mondta Kós Hubertről az úszók szövetségi kapitánya, aki értékelte a férfi 200 pillangón szerzett két érmet is, de már előre tekint: hátradőlve nézi a nőknél este Kapás Boglárka és Hosszú Katinka párharcát.

Milák Kristóf arany-, Kenderesi Tamás bronzérmet szerzett 200 méteres pillangóúszásban a budapesti Európa-bajnokságon. Sós Csaba szövetségi kapitány mindkét versenyzőről áradozott az InfoRádióban.

"Kimagaslik ebből a mezőnyből, pedig két-három hibát fel tudnék sorolni az úszásából. Még a magyar bajnokságnál is jobb időt úszott, ráadásul sorozatterhelés közben. Megy tovább, érdekli a hátralévő 50 és 100 pillangó, valamint 50 és 100 gyors meg a váltó is.

Csinálja a programját, készül az olimpiára, és arra, hogy megkoronázza már fiatalon a pályafutását"

– mondta Milák Kristófról, aki minden idők második legjobb eredményével nyerte meg kedvenc számát a Duna Arénában.

Mögötte mindössze egy tizeddel maradt le az ezüstéremről Kenderesi Tamás, aki öt éve a riói olimpián szerzett bronzérmével robbant be a sportág élvonalába. Sós Csaba szerint most is nyerhetett volna, ha nincs ott a mezőnyben Milák is.

"Ha ő lett volna az egyetlen magyar, akkor egy másodperccel jobb eredménnyel megnyeri ezt a versenyt. Kiváló állapotban van, és

az olimpián azt a Kenderesit fogjuk látni, akiből a sajtburesz kijött"

– mondta a kapitány.

Szintén elismerően szólt Németh Nándorról, aki 100 gyorson országos csúccsal, először 48 másodpercen belül úszva lett negyedik. Kiemelte, hogy sorozatosan képes arra, hogy a világversenyeken folyamatosan javítja az eredményeit az előfutamtól a döntőig, és most már harcban van az éremért. Legutóbb hatodik lett az Eb-n és a vb-n is, most már éremközelben volt országos csúccsal, ezért maximálisan elégedett vele.

Az 1500 gyorson hatodik Kalmár Ákos teljesítményét is megemlítette, éremszerzésre nem volt esélye, de fontosnak tartja a szakvezető, hogy be tudott jutni a döntőbe, és két napon belül kétszer stabilan úszott.

Csütörtökön rendezik a női 200 pillangó döntőjét, az elődöntőben a magasabb a legjobb időt úszó Kapás Boglárka másfél másodpercet vert Hosszú Katinkára. "Hanyatt dőlhetünk, és nézhetjük a két magyar gigász viaskodását. Ez egy kellemes állapot. Arra számítok, hogy miénk lesz az aranyérem, és a másik úszónk is érmes lesz, remélhetőleg, ezüstérmes" – mondta Sós Csaba, de éremre számít a férfi 200 vegyesen is, ahol Kós Hubert a legjobb, Cseh László a hetedik idővel lett döntős.

"Kós Hubert berobbant, legkevesebb, hogy éremben bízom az ő esetében. Nemcsak ifjúsági világcsúcsot úszott, hanem az Európa-bajnoki rekordhoz is közel járt.

Jó, ha megjegyzik ezt a nevet, mert sokat fogják még hallani"

– közölte a kapitány, aki a 35 évesen az ötödik olimpiáját megcélzó Cseh Lászlóról azt mondta, most tért vissza igazán, mert ez már egy elfogadható idő nemzetközi szinten is.

A kérdésre, hogy Cseh László ott lesz-e az olimpián, határozottan felelt: "Ott. Ha akar menni, akkor ott lesz."

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

"A magyar futball öröksége kötelez és muníciót is ad nekünk" – mondta a megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök, Puskás Ferencet a magyar futballisták és minden 10-esek példaképének nevezve, akiről Czibor Zoltán azt mondta: "ha az Öcsi egyszer belerúgott a labdába, abból két gól lett".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

A Kutatási Kiválósági Tanácsban (KKT) október 1-jétől betöltött elnöki pozíciója mellett az innovációra és tudománypolitikára fordított hazai költségvetési források fő allokátorának számító Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) tudományos társelnöki feladatkörét is ellátja Domokos Péter. Az NKFI Hivatal új vezetői pozíciójáról, illetve a két tisztség együttes betöltésének előnyeiről magát Domokos Pétert, illetve az NKFI Hivatal elnökét, Kiss Ádámot kérdeztük. A páros interjúból kiderül az is, hogy a Domokos Péter szerint miért volt szükség az OTKA átalakítására. A KKT elnöke arról is beszélt, hogy az első ízben meghirdetett Research Grant Hungary program keretében azon dolgoznak, hogy több neves külföldi és külföldön dolgozó kiemelkedő magyar kutatót csábítsanak Magyarországra, akik jövőre hazai intézményekkel közösen fognak kutatási projekteken dolgozni. Az NKFI Hivatal elnöke a K+F-ráfordítások kapcsán azt emelte ki, hogy szemléletválásra van szükség ahhoz, hogy a magyar gazdaság versenyképességét alapvetően befolyásoló kutatásfejlesztési és innovációs finanszírozás az 1-1,5% közötti GDP-arányos sávból a Budapesti Deklarációban is megfogalmazott 3%-os szintre emelkedjen, és hosszú távon, kiszámíthatóan ott is maradjon, vagy akár a fölé nőjön. Hivatala legfőbb feladatának a költségvetési forrásokból lebonyolított programok és projektek magas színvonalú minőségbiztosítását nevezte. A következő időszak legfontosabb céljának az innovációs szereplők minden eddiginél szorosabb összekapcsolását, valamint az egyetemeken, kutatóintézetekben elért kutatási eredmények szisztematikus felkarolását tekinti. Ezt a munkát támogathatja az eddig öt hazai egyetem mellett létrehozott technológiai transzfercégek (TTC-k) tevékenysége is. Kiss Ádám arról is beszámolt, hogy az NKFI Hivatal még idén meghirdeti a 15 milliárdos keretösszegű nagyvállalati innovációs programot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×