eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Egy versenyautó szikrákat vet a Forma-1-es Magyar Nagydíj időmérő edzésén a mogyoródi Hungaroringen 2017. július 29-én.
Nyitókép: Máthé Zoltán

Beindul a magyar sportélet, üzenet jött a Forma–1-es futamról is

Miután Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter április utolsó napján több, a sporthoz kapcsolódó kormányzati döntésről is beszámolt a koronavírus-járvánnyal összefüggésben, ha kicsit is, de érezhetően megmozdult a hazai sportélet.

Frissítés: a legfrissebb Magyar Közlöny alapján az egész országban lehet sportrendezvényeket tartani, zárt kapuk mögött.

A bejelentés valószínűsíti, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség által a múlt héten közölt forgatókönyv teljesülhet. Hétfőtől vidéken biztosan edzhetnek a csapatok és rendezhetnek majd az élvonalban zárt kapus mérkőzéseket. Ugyanakkor akad némi bizonytalanság egyelőre, a Kormányinfón elhangzott szöveg ugyanis nem pontosította, hogy Budapestre és környékére is vonatkozik-e az enyhítés.

Csányi Sándor, az MLSZ elnöke egy videóinterjúban úgy nyilatkozott, hogy a szövetség számítása szerint legkorábban május 23-án rendezhetnének bajnoki fordulót.

A tornászok úgy értékelték az elhangzott bejelentést, hogy a jövő heti enyhítése nyomán a vidéki klubok ki tudnak nyitni, és a megfelelő óvintézkedések betartásával talán elkezdhetők lesznek az edzések és a felkészülés. Budapesten más a helyzet: Altorjai Sándor főtitkár az M1-nek nyilatkozva megerősítette, hogy a válogatottak felváltva és nemenként két csoportban újrakezdték az edzéseket a Központi Tornacsarnokban. Egyelőre délelőttönként a nők, délutánonként a férfiak tréningeznek, és azért osztják őket két-két csoportra, hogy a létszámuk az edzőkkel együtt ne haladja meg a tíz főt.

Az úszók is dolgoznak már, de egyelőre az nem világos, hogy az enyhítés lesz a hatással a felkészülésre. Noha a tömegeseményekre vonatkozó korlátozás egyelőre augusztus 15-ig szól, tehát ennek alapján meg lehetne tartani a korábban az augusztus 17-i kezdőnapra elhalasztott budapesti Európa-bajnokságot, Wladár Sándor, a Magyar Úszöszövetség azt mondta, még tovább halasztják az eseményt, mégpedig 2021 májusára.

„Ebben az évben nem lehet Európa-bajnokságot szervezni, ez teljesen biztos. Most úgy tűnik, 2021 májusában kerül megrendezésre Budapesten” - nyilatkozta Wladár az M1 aktuális csatornán. Hozzátette, már akkor sem volt jó az új, augusztusi időpont, amikor kihirdették, bár kétségtelen, nem egy fix dátum volt, csak egy elképzelés, később pedig szóba került egy esetleges novemberi időpont is.

Az elnök kijelentette, várhatóan novemberben rendezik az európai szövetség (LEN) kongresszusát, akkor határozzák meg hivatalosan az új dátumot.

Miután a Formula-1-es Magyar Nagydíjat a tervek szerint augusztus első hétvégéjén rendezik, a Kormányinfón elhangzott bejelentés egyértelműsíti, hogy szurkolók nem vehetnek részt rajta.

Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint is „eldöntött tényként kell kezelni”, hogy ha lesz is az idén Magyar Nagydíj, azt csak zárt kapuk mögött lehet majd megrendezni.

A mogyoródi versenypályát működtető cég vezetője az M1 aktuális csatornának azt nyilatkozta, hogy a világbajnokság irányítói jelenleg a július elejére tervezett Osztrák Nagydíjat készítik elő, és nagy valószínűséggel Magyarországon is arra kell készülni, amit Spielbergben meghatároznak.

„Naponta, kétnaponta egyeztetünk a kereskedelmi jogokat birtokló Liberty Mediával, de minden futam esetében az az alaphelyzet, hogy az adott ország kormányának döntéseihez kell alkalmazkodni, a versenyhétvégék lebonyolítása mindenhol attól függ, hogy ott milyen a járványhelyzet” – mondta Gyulay Zsolt.

Hozzátette: „A mai nap folyamán egyeztettem Palkovics László miniszter úrral, aki az autó- és motorsportért felelős kormánybiztos, és ő megerősítette, hogy a magyar kormány is szeretné, ha lenne a Hungaroringen Forma-1-es futam, de a rendezés protokollja kidolgozás alatt van” – tette hozzá Gyulay Zsolt.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

A megtermelt élelmiszerek több mint harminc százaléka a szemetesbe kerül, miközben napjainkban már a fejlett országok szegényebb polgárai is kénytelenek lejjebb adni fogyasztásuk mennyiségéből vagy minőségéből – mondta az InfoRádióban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet ügyvezetője. Dexler Dóra figyelmeztetett: nem jó az sem, ha csak a spórolásra gondolunk, mert a legolcsóbb élelmiszer nem feltétlenül a legjobb minőségű.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Elbukni látszik az egyedülálló demokratikus kísérlet: most jön a kegyelemdöfés

Elbukni látszik az egyedülálló demokratikus kísérlet: most jön a kegyelemdöfés

Az „arab tavaszt” követően az arab világ demokratizálódásának nagy reménysége volt az észak-afrikai, csaknem 12 milliós ország, Tunézia, ahol a 2010-es évek közepén rövid időre valóban létre tudott jönni egyfajta – igaz, ingatag – plurális demokrácia. Az igazi népképviseleti hagyományok hiánya és a megoldhatatlannak tűnő gazdasági problémák azonban kikezdték a rendszert, és 2019-ben nagy erővel tört be egy addig a politikán kívüli szereplő, Kaisz Szaíd. Az új elnök rövid időn belül belekezdett a jogállami vívmányok leépítésébe, és mostanra autoriter hatalmat épített ki. Vasárnap elnökválasztást tartanak Tunéziában, ahol Szaíd és egy áljelölt mellett egyetlen valódi kihívó indul, akit azonban pár héttel a voksolás előtt börtönbe vetettek. Nagyon úgy tűnik ezért, hogy a választás csak színjáték lesz, melynek célja Szaíd tekintélyuralmi rendszerének népi legitimálása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×