A házigazda csapat így öt arannyal, négy ezüsttel és három bronzzal - plusz a paraversenyekben egy további első hellyel -, valamint 12 olimpiai kvótával zárta a kvalifikációs vb-t.
Az érmek közül két arany, valamint egy-egy ezüst és bronz született ötkarikás számban, utóbbiakat tekintve Magyarország volt a legeredményesebb a vb-n.
A vasárnapi zárónapon aranyérmes lett a Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra összeállítású kajaknégyes, s ezzel csakúgy, mint a férfiak hasonló számában ötödik Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs és Kuli István, négy olimpiai indulási jogot gyűjtött Magyarországnak.
A másik vasárnapi magyar elsőség Bodonyi Dóra nevéhez fűződött, aki 5000 méteren diadalmaskodott.
Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső kenupárosa 500 és 200 méteren is második lett, ezzel - az előbbi számmal - két női kenus kvótát is gyűjtött. A harmadik ezüstérmet kellemes meglepetésre a 19 éves Adolf Balázs szállította a leghosszabb távon.
Az ötszörös olimpiai bajnok kajakos Kozák Danuta - hátfájdalmakkal küszködve - 500 méter egyesben címvédőként bronzérmet szerzett, ez is kvótát ért.
Az olimpiai programban nem szerelő K-2 200 méteren Balaska Márk és Apagyi Levente kajakos duója is harmadik lett.
Ami a többi magyar érdekeltségű A döntőt illeti: a kenu négyes 500 méteres számban az ötödik helyet szerezte meg a magyar egység, és Hajdu Jonatán is ötödik lett C-1 200 méteren. Kammerer Zoltán és Gál Péter nyolcadikként zárt K-2 1000 méteren. A leghosszabb távon a kenus Lakatos Zsanett negyedikként, a kajakos Noé Bálint kilencedikként ért célba.
Azokban az olimpiai számokban, amelyekben most nem sikerült a kvótaszerzés, a jövő évi pótkvalifikációs versenyeken még lesz lehetőség a javításra.
A szegedi vb-n 101 ország mintegy 1100 versenyzője vett részt.
Éremtáblázat
Magyarország a harmadik helyen végzett az éremtáblázaton a Szegeden rendezett, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon.
Az élen a fehéroroszok zártak a németek előtt.
A viadalon 27 ország képviselői szereztek érmet.
arany ezüst bronz
Fehéroroszország 6 4 4
Németország 6 4 1
MAGYARORSZÁG 5 4 3
Kína 4 - 1
Oroszország 2 3 1
Új-Zéland 2 - -
Spanyolország 1 3 2
Brazília 1 - 1
Nagy-Britannia 1 - 1
Egyesült Államok 1 - -
Litvánia 1 - -
Lengyelország - 6 1
Kuba - 1 1
Szlovénia - 1 1
Bulgária - 1 -
Chile - 1 -
Csehország - 1 -
Szerbia - 1 -
Franciaország - - 2
Portugália - - 2
Szlovákia - - 2
Üzbegisztán - - 2
Dánia - - 1
Georgia - - 1
Mexikó - - 1
Moldova - - 1
Ukrajna - - 1