eur:
409.38
usd:
360.95
bux:
85727.77
2025. április 11. péntek Leó, Szaniszló
Nyitókép: Facebook

Gólt dobtak, majd sírógörcsöt kaptak

Megszerezte első gólját a dél-koreai női vízilabda-válogatott a kvangdzsui világbajnokságon, és a sporttörténelmi eseményhez méltó volt az ünneplés is.

A dél-koreai válogatott a vb első meccsén 64-0-ra kikapott a magyar csapattól, a második játéknapon viszont már csak 30 gólt kapott az oroszoktól, ráadásul Kjung Da Szul révén története első gólját is megszerezte.

Mindez az utolsó negyedben, 27-0-s állásnál történt, amikor feltűnően engedékenyek lettek az orosz pólósok. Az M4 Sport felvételét érdemes megnézni, nem elsősorban a gól, hanem a fogadtatása miatt...

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Zelenszkij megtanulta Putyintól, hogyan kell nemet mondani Trumpnak

Szakértő: Zelenszkij megtanulta Putyintól, hogyan kell nemet mondani Trumpnak

Az ukrán elnök az uniós csatlakozásra hivatkozva szabna új feltételeket a Washingtonnal tervezett szerződésben, de közben az idő sürgeti, mert új orosz offenzíva készül, és lassan kimerül az amerikai katonai segély – mondta az InfoRádióban Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője.

Prőhle Gergely: a német koalíciós szerződésben ott kísért az elmúlt három év szelleme

Megszületett a megállapodás a német kormánykoalícióról. Prőhle Gergely korábbi berlini magyar nagykövet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója az InfoRádióban úgy vélekedett, a koalíciós szerződés 144 oldala nem csupán irányt jelöl ki a kátyúba ragadt Németország számára, hanem levonta a koalíciós kormányzás nehézségeiből fakadó tanulságokat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.11. péntek, 18:00
Kürti Gábor
a Magyar Kerékpárosklub elnöke
A nearshoring jelenség átrendezi a világkereskedelmet - Délkelet-Ázsia lehet az egyik nyertes

A nearshoring jelenség átrendezi a világkereskedelmet - Délkelet-Ázsia lehet az egyik nyertes

A geopolitikai konfliktusok, illetve az Egyesült Államok és az Európai Unió által Kínára kivetett vámok hatására egyre több globális vállalat dönt ellátási láncainak rövidítése mellett. 2023-ban a globálisan működő vállalatok 67%-a tett ilyen irányú lépéseket. A jelenség még inkább Délkelet-Ázsia országaira és Indiára irányította a figyelmet. Előbbi térség mind a kínai, mind pedig a korábban Kínában működő vállalatoknak lehetőséget kínál a vámok elkerülésére, illetve továbbra is a chip- és félvezetőgyártás egyik kulcsrégiója marad. India pedig ipara és gyártókapacitásai megerősítésén keresztül vált a nagyvállalatok egyik kiemelt célpontjává - az Energiastratégia Intézet nearshoring-sorozatának első része.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. április 11. 12:22
×
×
×
×