eur:
410.54
usd:
391.8
bux:
79733.48
2024. november 25. hétfő Katalin
Nem látja a messiást Hosszú Katinka

Nem látja a messiást Hosszú Katinka

A háromszoros olimpiai bajnok szerint közösen kell azon dolgozni, hogy átlátható rendszer alakuljon ki az úszósportban.

Hosszú Katinka úgy látja, már elkezdődött a pozitív változás az úszósportban.

„Az, hogy változás van, az már önmagában pozitív: nem az van, mint ami mindig volt. Egyre többen felállnak és elmondják, ha valamilyen problémájuk van. Ismételni tudom magam: ez már önmagában egy nagy előrelépés, de úgy vélem, nagyon hosszú folyamat lesz” - mondta a háromszoros olimpiai bajnok a zoom.hu-nak nyilatkozva.

A sportoló arról is beszélt, mire számít a jövőben.

„Nem lesz messiás, nem lesz az, hogy egyik napról a másikra minden rendben lesz.

Ahogy mondtam, úgy gondolom, hogy dolgoznunk kell közösen azon, hogy tényleg egy átlátható rendszer alakuljon ki az úszószövetségben és mindenki úgy érezze, hogy azt kapja, amit megérdemel, ami már előre le volt fektetve” - fejtette ki.

Hosszú Katinka arra nem kívánt válaszolni, hogy milyen típusú elnököt tartana megfelelőnek a szövetség élére a jövő vasárnapi közgyűlésen.

Elárulta, hogy mennyit vett ki belőle a hazai vb-n, amelyen négy érmet szerzett.

„Nem is fizikálisan éreztem azt, hogy elfáradtam. Az olimpián is nagy volt a nyomás, és hogy hazajöttem a vb-re felkészülni, az megint egy másik szint volt: inkább mentálisan fáradtam el, mintsem fizikálisan, úgyhogy ahogy vége lett a vb-nek és a világkupának, szinte új erővel kezdtem el az edzéseket. Megvannak ugye az új célok, köztük a tokiói olimpia, de azért nagy kő esett le a szívemről, hogy a világbajnokság úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Most már tényleg azt mondhatom, hogy eljutottam egy olyan szintre a pályafutásomban, hogy azért csinálom, hogy megnézzem, még mit lehet elérni. De úgy gondolom, hogy amit lehetett, azt azért már elértem” - emelte ki.

Címlapról ajánljuk
„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

"A magyar futball öröksége kötelez és muníciót is ad nekünk" – mondta a megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök, Puskás Ferencet a magyar futballisták és minden 10-esek példaképének nevezve, akiről Czibor Zoltán azt mondta: "ha az Öcsi egyszer belerúgott a labdába, abból két gól lett".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

A Kutatási Kiválósági Tanácsban (KKT) október 1-jétől betöltött elnöki pozíciója mellett az innovációra és tudománypolitikára fordított hazai költségvetési források fő allokátorának számító Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) tudományos társelnöki feladatkörét is ellátja Domokos Péter. Az NKFI Hivatal új vezetői pozíciójáról, illetve a két tisztség együttes betöltésének előnyeiről magát Domokos Pétert, illetve az NKFI Hivatal elnökét, Kiss Ádámot kérdeztük. A páros interjúból kiderül az is, hogy a Domokos Péter szerint miért volt szükség az OTKA átalakítására. A KKT elnöke arról is beszélt, hogy az első ízben meghirdetett Research Grant Hungary program keretében azon dolgoznak, hogy több neves külföldi és külföldön dolgozó kiemelkedő magyar kutatót csábítsanak Magyarországra, akik jövőre hazai intézményekkel közösen fognak kutatási projekteken dolgozni. Az NKFI Hivatal elnöke a K+F-ráfordítások kapcsán azt emelte ki, hogy szemléletválásra van szükség ahhoz, hogy a magyar gazdaság versenyképességét alapvetően befolyásoló kutatásfejlesztési és innovációs finanszírozás az 1-1,5% közötti GDP-arányos sávból a Budapesti Deklarációban is megfogalmazott 3%-os szintre emelkedjen, és hosszú távon, kiszámíthatóan ott is maradjon, vagy akár a fölé nőjön. Hivatala legfőbb feladatának a költségvetési forrásokból lebonyolított programok és projektek magas színvonalú minőségbiztosítását nevezte. A következő időszak legfontosabb céljának az innovációs szereplők minden eddiginél szorosabb összekapcsolását, valamint az egyetemeken, kutatóintézetekben elért kutatási eredmények szisztematikus felkarolását tekinti. Ezt a munkát támogathatja az eddig öt hazai egyetem mellett létrehozott technológiai transzfercégek (TTC-k) tevékenysége is. Kiss Ádám arról is beszámolt, hogy az NKFI Hivatal még idén meghirdeti a 15 milliárdos keretösszegű nagyvállalati innovációs programot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×