eur:
413.25
usd:
403.38
bux:
81761.77
2025. január 11. szombat Ágota

Egygólos vereség a norvégoktól

A magyar válogatott 24-23-ra kikapott a címvédő és világbajnok norvég csapattól a svédországi női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének keddi játéknapján.

Az már a meccs előtt biztos volt, hogy a pont nélküli magyar együttes nem juthat az elődöntőbe.

A találkozót megelőzően köszöntötték 125. válogatottsága alkalmából Bódi Bernadettet, akinek a mostani az ötödik kontinenstornája.

Eredmény:

középdöntő, II. csoport (Helsingborg):

2. forduló:

Norvégia-Magyarország 24-23 (11-9)

---------------------------------

a magyar csapat gólszerzői: Görbicz 5 (2), Kovács A. 5 (1), Erdősi 3, Klivinyi 3, Planéta 2, Kisfaludy 2, Hornyák D. 2, Bódi 1

A két csapat korábban 78 alkalommal találkozott egymással, 50 magyar győzelem mellett három mérkőzés döntetlennel, 25 pedig norvég sikerrel ért véget. Legutóbb 2014 decemberében, Debrecenben szintén a kontinenstorna középdöntőjében 29-25-re a magyarok nyertek.

Janurik Kinga után Triscsuk Krisztina is megsérült, így ő sem léphetett pályára a helsingborgi mérkőzésen. Ennek ellenére eleinte jól tartották magukat a magyarok (4-3), de az ellenfél hatékonyan használta ki első emberelőnyös időszakát, fordított, és az első félidőben már nem engedte ki a kezéből a vezetést. Egy alkalommal a norvégok - és a Győri Audi ETO - kapusa, Kari Aalvik Grimsbö is gólt szerzett, amikor őrizetlenül maradt a magyar kapu, ráadásul több remek védéssel is segítette együttesét.

A norvégok egy ideig szinte minden posztról eredményesek voltak, a magyarok viszont több ziccert és büntetőt is elhibáztak (6-10), a szünet előtt mégis felzárkóztak két gólra (8-10), mert az ellenfél kilenc percig nem tudott betalálni.

A második felvonás elején a magyar csapat gyorsan egyenlített (11-11), sőt, 14-13-nál ismét vezetett. A jó periódushoz Szikora Melinda több nagy védéssel járult hozzá, de a másik oldalon Grimsö is jól teljesített. A folytatást is szoros állás jellemezte, majd 20-20 után a másik győri légiós, Nora Mörk vezérletével a maga javára döntötte el a meccset Norvégia együttese, amely ezzel biztosította helyét az elődöntőben.

"Próbáltuk hozni a játéktervünket, és bár voltak gondok a védekezésünkkel, alapvetően minden a tervek szerint ment" - értékelt Kim Rasmussen magyar szövetségi kapitány az M4 Sportnak. "Még egy kis szerencse kellett volna a végén, de sajnos nagyon elfáradtunk. A hajrá nagyon szoros volt, nyomás alatt tartottuk őket, szomorúak vagyunk, de holnap büszkék leszünk arra, amit elértünk."

A magyarok szerdán az olimpiai bajnok orosz csapat ellen zárják a kontinenstornát.

korábban:

Románia-Csehország 30-28 17-14)

később:

Dánia-Oroszország 20.45

vasárnap játszották:

Románia-Magyarország 29-21 (15-9)

Oroszország-Csehország 26-24 (14-12)

Norvégia-Dánia 22-20 (14-9)

szerdán játsszák:

Magyarország-Oroszország 16.15

Dánia-Románia 18.30

Norvégia-Csehország 20.45

A középdöntős csoportok első két helyezettje az elődöntőbe jut, míg a harmadikként záró együttesek az Európa-bajnokság ötödik helyéért mérkőznek meg egymással.

Címlapról ajánljuk

Újabb front nyílt a német politika és Donald Trump között

Elutasította a német parlamenti pártok többsége a megválasztott amerikai elnök, Donald Trump követelését, hogy a tagállamok az eddigi két százalék helyett a a bruttó hazai termék (GDP) öt százalékára növeljék védelmi kiadásaikat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.13. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
Váratlan lehetőség pottyant világ egyik leggazdagabb térségének ölébe, de ez éppen egy új háborút hozhat el

Váratlan lehetőség pottyant világ egyik leggazdagabb térségének ölébe, de ez éppen egy új háborút hozhat el

2024 végén váratlanul összeomlott a Bassár el-Aszad vezette kormány Szíriában, ezzel pedig egy csapásra megváltozott az ország nemzetközi megítélése. Az előző rezsimmel bizalmatlan vagy teljesen elutasító politikai kapcsolatot fenntartó országok most szinte egymásnak adják át a kilincset Damaszkuszban tett látogatásaik során. A nagy lehetőségről nem akarnak lemaradni az Arab-félsziget gazdag kormányai sem, akik már régóta várták ezt a pillanatot. Korábban már okozott gondokat, hogy a közel-keleti országban külső hatalmak egymással versengtek a nagyobb befolyás megszerzéséért, kérdés, hogy megismételheti-e magát a történelem.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×