előivel.
Coates a találkozó utáni sajtókonferencián közölte: a NOB arra kérte Tokiót, hogy az olimpia eredeti terveitől egyre inkább elrugaszkodó költségvetést tartsa 20 milliárd dollár alatt.
Az elmúlt hónapokban számtalan olyan hír látott napvilágot, hogy az eredetileg 3,5 milliárd dollárra becsült büdzsé többszörösébe, akár 18 milliárd dollárba is kerülhet a négy év múlva esedékes nyári olimpia.
A költségek növekedésének megállítása érdekében a szervezők a nyertes pályázathoz képest jó néhány verseny helyszínét módosították, mivel sok tervezett létesítmény nem épül meg a japán fővárosban. Ezek helyett - az új tervek szerint - már meglévő versenyhelyszíneket fognak használni.
A város kormányzója, Koike Juriko korábban azt közölte, hogy a költségcsökkentés egyik áldozata a Tokiói-öbölbe újonnan tervezett, evezős- és kajak-kenu versenyeknek otthont adó pálya lesz, hiszen ezeket a versenyszámokat a fővárostól 400 kilométerre lévő Toméban is le lehet bonyolítani. Mostanra azonban kiderült, a tomei helyszín felújítására olyan sokat kellene költeni, hogy inkább maradnak az eredeti terveknél, és felépítik a fővárosban az új pályát.
Az úszóversenyek helyszínét viszont nem kíméli a költségcsökkentés, a mostani bejelentés szerint az újonnan épülő uszoda befogadóképességét a spórolás miatt csökkentik.