eur:
408.86
usd:
388.63
bux:
80483.2
2024. december 13. péntek Luca, Otília

Megtanulhatunk-e a természettől túlélni? – izgalmas kiállítás Debrecenben

Debrecenben nyílt meg a MODEM legújabb, Tanulni a természettől? – Botanika című kiállítása, amely felteszi a nagy kérdést: vajon mit tanulhatunk a természettől az egyre fenyegetőbb ökológiai kihívások között? Hogyan alakítja át az ember és a természet kapcsolatát az antropocén kor, amelyben élünk?

A tárlatban tíz frissen elkészült mű mutatja meg, hogyan képzelik újra művészek, tervezők és építészek a természet és az ember közötti kapcsolatot. A kiállítók igazi globális csapatot alkotnak, hiszen Mexikótól Olaszországon át egészen Magyarországig érkeztek, hogy a Debreceni Nemzetközi Művésztelepen két hétig merüljenek el a helyi botanikai kincsekben. Inspirációjukat a város gazdag természetvédelmi öröksége adta: Debrecen nemcsak hazánk egyik botanikai központja, hanem olyan ikonikus helyszínekkel is büszkélkedhet, mint a Debreceni Egyetem Botanikus Kertje vagy a Hortobágyi Nemzeti Park.

A látogatók három fő témán keresztül kapnak ízelítőt abból, hogy milyen lenne, ha másképp látnánk a természetet: a művészek betekintést nyújtanak az ökológiai „fülkék” rejtelmeibe, új értelmezést adnak a természet szimbólumainak, és szokatlan jövőképeket tárnak elénk. A kiállítás fő kérdése, hogy a kulturális terek lehetnek-e többek puszta bemutatótermeknél – talán olyan helyek is, amelyek aktívan befolyásolhatják, hogyan tekintünk a természetre az antropocén korszakban.

Debrecen e kiállítással ismét visszatér botanikai gyökereihez, és bemutatja, hogyan hat az elmúlt évszázadok tudományos öröksége a jelenkori művészetre. A város nevéhez egykor olyan alapművek köthetők, mint Méliusz Juhász Péter Herbáriuma és a klasszikus, Fazekas Mihály és Diószegi Sámuel Magyar Füvészkönyve, és most ezekkel az új alkotásokkal folytatódik a botanikai tudás terjesztése.

A Tanulni a természettől? – Botanika egyszerre, elgondolkodtató és aktuális – a kiállítás kihívás elé állítja látogatóit, hogy fedezzék fel: mit jelent a természethez való viszonyunk újragondolása egy olyan világban, ahol a globális ökológiai válság hatásait egyre inkább érezzük.

A kiállításon CENTRALA – Małgorzata Kuciewicz & Simone De Iacobis, Daniel Godinez Nivón, Illés Zsófia Szonja, Kortmann-Járay Katalin & Mendreczky Karina, Kuzma Eszter Júlia, Gaja Mežnarić Osole & Krater Collective, Thea Lazăr, Szabó Bálint, Szabó Nóra és Vékony Dorottya alkotásai szerepelnek.

Kurátorok: Horányi Attila, Süli-Zakar Szabolcs, Török Krisztián Gábor, Vékony Dorottya.

Címlapról ajánljuk
Így segített be Magyarország Románia és Bulgária schengeni csatlakozásába

Így segített be Magyarország Románia és Bulgária schengeni csatlakozásába

Az uniós belügyminiszterek tanácsa Brüsszelben megszavazta a magyar uniós elnökség előterjesztését, amely Románia és Bulgária felvételét javasolta a schengeni övezetbe, tehát a két ország, illetve a már schengeni övezeti tagok közötti szárazföldi határokon január 1-jétől megszűnnek majd az ellenőrzések. Az InfoRádió a megállapodásról Gálik Zoltánt, a Corvinus Egyetem docensét kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.13. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 11. 23:15
2024. december 11. 22:59
×
×
×
×