eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 30. vasárnap Zalán
Íme a kút, amely lepipál több nagy múzeumot is

Íme a kút, amely lepipál több nagy múzeumot is

Jól keresnek vele az örök városban.

A világ minden tájáról özönlő turisták tavaly 1,4 millió euró (436,7 millió forint) értékben dobáltak be pénzérméket a római Trevi-kútba, amely így nagyobb "bevételt" hozott, mint az olasz főváros némely nagy múzeuma.

A La Repubblica című lap szerdai beszámolója szerint a világhírű szökőkútból a múlt évben kihalászott fémpénzek együttes értéke 100 ezer euróval (31 millió forint) haladta meg a felújítás előtti esztendő, 2013 "bevételét", és több volt, mint például az öt helyszínen működő Római Nemzeti Múzeumé, amely kénytelen volt beérni 1,1 millió euró bevétellel.

A hagyomány szerint háttal a medencének állva kell egy pénzérmét bedobnia a szökőkútba annak, aki biztosra akarja venni, hogy vissza fog még térni az örök városba.

Íme a kút, amely lepipál több nagy múzeumot is

A babona évtizedek óta jól jövedelmez Rómának, az önkormányzat dolgozói hetente gyűjtik be a szökőkútba dobált pénzt, amelyet a Karitász katolikus segélyszervezetnek ajánlanak fel.

A Nicolo Salvi (1697-1751) olasz szobrász tervezte barokk remekmű különösen nagy számban vonzza az érdeklődőket azóta, hogy két évig tartó felújítás eredményeként régi fényében, az alakokat még jobban kiemelő megvilágításban ragyogott fel 2015 novemberében. A restaurálás 2 millió euró költségét a Fendi divatház finanszírozta.

Évi három millió látogatóval a világ egyik legnépszerűbb műemléke a szökőkút, amelyet nem utolsó sorban Federico Fellini Édes élet című filmje - és benne a medencében éjszaka megmártózó Anita Ekberg - tett világhírűvé.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Összeomlás-kutató: végtelen növekedés nem lehetséges egy véges erőforrásokkal rendelkező bolygón

Összeomlás-kutató: végtelen növekedés nem lehetséges egy véges erőforrásokkal rendelkező bolygón

A klímakatasztrófa egyértelművé tette, hogy a folyamatosan növekvő gazdaságra alapozott társadalom fenntarthatatlan. Ezért a fogyasztás tudatos minimalizálására lenne szükség, az erőforrásokat pedig az úgynevezett polikrízisre történő mentális felkészülésre kellene fordítani – mondta az InfoRádiónak Stumpf-Biró András összeomlás-kutató. A Pannon Egyetem kutatója radikálisan látja az emberiség közeljövőjét, és ezt nem rejtette véka alá Magyarország első üzleti jövőkutató konferenciáján sem, ahol a Mélyalkalmazkodás nevű mozgalom hazai képviselőjeként tartott előadást.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Valódi támogatást adnak vagy függőségbe taszítanak? – Csendes forradalom zajlik a nemzetközi segélyezés terén

Valódi támogatást adnak vagy függőségbe taszítanak? – Csendes forradalom zajlik a nemzetközi segélyezés terén

A nemzetközi segélyezési rendszer már régóta válsággal küzd, működésével sem a donorok, sem a kedvezményezettek nem elégedettek. Miközben a donor országok azt tapasztalják, hogy a segélyek nem hozzák a várt tartós eredményeket, addig a kedvezményezettek sokszor függőségbe, segélycsapdába kerülnek. Emiatt a segélyezésről szóló szakirodalomban több évtizede gyökeret vert az aid exit koncepció, vagyis a segélyezés fokozatos kivezetése a humanitárius és sürgősségi segélyek kivételével. Kérdés, mennyire megvalósítható ez a koncepció.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×