Novák János elárulta, abban, hogy megszerette ezt a mesét, az unokájának, Daninak is szerepe volt, mert ez az egyik kedvence. Mint mondta, gyakori, hogy egy önmagában elbizonytalanodott kisgyerekek elképzel egy mágikus állatot, ami támogatja. A rendező úgy fogalmazott: egy gyenge, bátortalan kisfiú nyilván egy tigrist vagy oroszlánt képzel el, de a Mágikus állatok iskolájában nem olyat kap, amilyen lenni szeretne, hanem ahhoz hasonlót, mint amilyen ő. Azért, hogy önmagával barátkozzon meg, a hibáit próbálja meg javítani a mágikus állattal összefogva – mondta a Kolibri Színház igazgatója.
„A gyönyörű történetben a lassú és bátortalan kisfiú egy teknős barátot kap, akinek hála, kitűnő sportoló válik belőle. A magányos, félős kislány, akit az új iskolában mindenki csúfol, pedig egy barátságos rókát, aki minden problémájában társa.”
A darabot Horvát Péter írta színpadra, a Novák János által szerzett zenét pedig élő zenekarral adja elő. A rendező elmondta, ez azért jó megoldás, mert az élő zenekar együtt él az előadással. Hozzátette, kell ahhoz, hogy a gyerekek szeressék a darabot. Az élő zene varázslata, lelki hatása sokkal erősebb, segít az érzelmeket, a történetet mélyebben megélni, mint a háttérzene – fejtette ki a Kolibri Színház igazgatója.
„Az adaptáció során Horvát Péter javasolt verseket a helyzetekhez, én pedig zenéket, így ez egy zenés mesejáték lett. Nem sok koncepcionális probléma volt, ahogy alakult a darab, alakult a stílusa is.”