A felülvizsgált Nemzeti Kastélyprogram keretében kiemelt helyszínként fejlesztik a fertődi Esterházy-kastélyegyüttest, a nagycenki Széchenyi-kastélyegyüttest, a keszthelyi Festetics-kastélyegyüttest és parkot, a gödöllői Királyi kastélyt, valamint a geszti Tisza-kastélyt.
A Nemzeti Várprogram kiemelt helyszíne az esztergomi vár, a visegrádi Fellegvár, Alsó-vár, Salamon-torony és királyi palota, a gyulai vár és Szigeterőd, az egri vár, a soproni várfal és az ahhoz kapcsolódó múzeumnegyed, illetve a diósgyőri vár.
A Nemzeti Kastélyprogramon belül további tizenöt, a Nemzeti Várprogramban pedig még tizenhárom fejlesztési helyszínt tartalmaz a felülvizsgált projekt. A turisztikai célú, uniós forrásból elszámolható fejlesztések megvalósításához szükséges 40 milliárd 416 millió 800 ezer forintot a nemzetgazdasági miniszternek a nemzeti fejlesztési miniszter bevonásával a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretének terhére kell biztosítania.
A kiemelt helyszínek kivételével a Nemzeti Kastélyprogramra 2017-ben 3 milliárd 538 millió 679 ezer 870 forint forrást különítenek el a költségvetési törvény Miniszterelnökség fejezetében. A műemlékek hiteles berendezéséhez szükséges műtárgyak megvásárlásához a nemzetgazdasági miniszternek jövőre egyszeri jelleggel, 2018-tól pedig tartós, az előző évi összegbe beépülő módon évi 200 millió forintot kell rendelkezésre bocsátania a büdzsében.