eur:
415.79
usd:
398.98
bux:
80130.02
2025. január 7. kedd Attila, Ramóna
Nyitókép: Pixabay.com

Újabb tragédia a Kercsi-szorosban

Harminckét delfin pusztult el a Kercsi-szorosnál hajótörést szenvedett orosz tankerekből kiszivárgott fűtőolaj miatt - közölte vasárnap a tengeri emlősök mentésére szakosodott oroszországi Delfa állatvédő csoport a Telegramon.

Az állatvédők szerint a pusztulásnak "nagy valószínűséggel köze van az olajszennyezéshez". Az aktivisták közölték, hogy a tengeri emlősök többsége a balesetet követő első tíz napban múlt ki, tetemeiket pedig folyamatosan mossa partra a víz.

Az orosz vészhelyzetek minisztériuma vasárnapi összesítése szerint eddig 96 ezer tonna szennyezett földet távolítottak el a Krasznodari terület legsúlyosabban érintett térségeiből Anapa és Tyemrjuk kikötővárosok környékén.

Decemberben történt

December 15-én egy vihar nyomán két orosz olajszállító hajó, a Volgonyeft-212 és a Volgonyeft-239 szenvedett hajótörést a heves viharban a nyílt tengeren a Fekete- és az Azovi-tenger között található Kercsi-szorosban. A hajók összesen 9200 tonna gázolajat szállított, ennek körülbelül a 40 százaléka ömölhetett a tengerbe. A balesetben az egyik hajó legénységének egy tagja életét vesztette, 11-en megsérültek.

Bár a hatóságok - önkéntesekkel karöltve - azonnal nagyszabású takarítási munkálatokat indítottak, a helyzet még mindig aggodalomra ad okot, a katasztrófa elhárításán igyekvő szervezetek szerint ugyanis újabb szennyeződéseket fedeztek fel a turisták körében népszerű, a Krasznodari területen található Anapa partjainál is. A szennyezés időközben elérte a Krím félszigeten lévő Szevasztopol kikötővárost is.

Katasztrófa

Vlagyimir Putyin orosz elnök a történteket környezetvédelmi katasztrófának minősítette. A hatóságok december 26-án szövetségi szintű veszélyhelyzetet hirdettek Oroszországban a fekete-tengeri olajszennyezés miatt.

Címlapról ajánljuk
Tálas Péter: az Egyesült Államok praktikus okokból nem fogja elengedni Ukrajna kezét

Tálas Péter: az Egyesült Államok praktikus okokból nem fogja elengedni Ukrajna kezét

"A fő kérdés az, hogy demokratikus országok lesznek-e a meghatározói a jövő világrendjének, vagy az autoriter rendszerek. Nagyon sokan azt gondolják, hogy az autoriter rendszerek lesznek, mert azt látjuk, hogy az autoriter rendszerek jobban megértik egymást" – vélte Tálas Péter, a Nemzet Kiszolgálati Egyetem John Lukács Intézet egyetemi docense az InfoRádió Aréna című műsorában egy új tanulmánykötet kapcsán. Beszélt a világrendváltozás okozta kilátásokról és arról is, hogy az ukrajnai háború tétje, hogy a világban az érdekszféra politika vagy a befolyási övezet politika lesz-e az uralkodó.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.07. kedd, 18:00
Aczél Petra
kommunikációs szakértő, a MOME rektorhelyettes
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×