eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Nyitókép: Forrás: Pixabay

Újabb pap börtönben - Fehéroroszországra ráköszöntött a magyar ötvenes évek

Fehéroroszországban a 2020-as, vitatott elnökválasztás óta aktivisták, újságírók, emberi jogi aktivisták és további állampolgárok százait ítélték súlyos börtönbüntetésre vagy kényszerítették emigrációba. A Vjaszna (Tavasz) eszerint továbbra is csaknem 1300 politikai fogoly van rácsok mögött.

Őrizetbe vették a fehéroroszországi Vityebszk régióban található Krulevscsina település plébánosát - közölte kedden a Kathpress katolikus hírügynökség a Christian Vision for Belarus nevű felekezeti szervezetre hivatkozva.

A tájékoztatás szerint a papot hétfőn vezették el rendőrök, és "szélsőséges tartalmak" feltételezett birtoklása címén fogják bíróság elé állítani.

A Christian Vision for Belarus szerint 2020 óta összesen 31 katolikus papot vettek őrizetbe, akik közül többeket elzárásra ítéltek. Andrzej Juhnievics, az országos püspöki konferencia elnöke ugyanakkor május óta rácsok mögött van. A Vjaszna fehérorosz emberi jogi csoport júniusban politikai fogolynak minősítette és haladéktalan elengedését követelte.

Henrik Akalatovics plébános pedig tavaly november eleje óta van őrizetben. Őt hazaárulással vádolják, ami miatt akár 15 év börtönt is kiszabhatnak rá.

Fehéroroszországban a 2020-as, vitatott elnökválasztás óta aktivisták, újságírók, emberi jogi aktivisták és további állampolgárok százait ítélték súlyos börtönbüntetésre vagy kényszerítették emigrációba. A Vjaszna (Tavasz) eszerint továbbra is csaknem 1300 politikai fogoly van rácsok mögött. A hatóságok a katolikus egyház ellen is felléptek. Fehéroroszország lakóinak mintegy tíz százaléka katolikus.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×