eur:
415.26
usd:
403.22
bux:
79775.14
2025. január 3. péntek Benjámin, Genovéva
drone flight test and training
Nyitókép: Huseyin Bostanci/Getty Images

Új taktikával lepte meg az orosz erőket és a Nyugatot az ukrán támadás

Senki nem számított ilyen, illetve ennyire eredményes előrenyomulásra.

Az augusztus 6-án az oroszországi Kurszki régióban indított támadással az ukrán erők nagyobb területet hódítottak meg, mint az oroszok fél év alatt. A siker hátterében a Forbes szerzője szerint egy újfajta hadviselés áll. David Hambling két lépcsőre osztja az ukrán offenzíva kezdetét, és részletesen leírja, mi történhetett a támadás első óráiban. A támadás nagyban hasonlít a 2022-es harkivi ellentámadáshoz, de alkalmazkodott a drónháború követelményeihez is - írta a Portfolio.

Az első lépcsőt a szerző „elektronikus villámháborúként” aposztrofálta. Ez nem takar mást, minthogy elfogó FPV-drónok segítségével levadászták Oroszország térségben repülő felderítő-drónjait, megvakítva a parancsnokokat.

Ezt követően, amint Moszkva erői „megvakultak”, a legmodernebb elektronikus zavaróegységeiket vezényelték a határ közelébe. Ezek az eszközök megzavarták az egységek kommunikációs rendszereit és a drónok vezérlési frekvenciáit. A működésképtelenné váló drónok pedig lehetővé tették az ukrán páncélos egységek támadását. (A cikk ezzel kapcsolatban kiemeli, hogy Kurszkban ezt azért tudták véghezvinni, mert a térség alacsony prioritásának köszönhetően nem a legmodernebb orosz eszközökkel volt ellátva. Egy ilyen fellépés sikeressége Donyeckben, vagy Luhanszkban sokkal megkérdőjelezhetőbb lett volna.)

A támadás második lépcsőjét a „drón villámháború” jelentette. Ez annyit takart, hogy a kiépített orosz védelmi vonalak ellen hatalmas mennyiségben vetettek be kamikaze- és bombázódrónokat, ami lényegében elsöpörte a gyengén védett orosz állásokat.

Ezt követően tört be az állásokba az ukrán hadsereg, majd a fenti eljárást ismételgetve nyomult előre.

Címlapról ajánljuk
Így kerülhet vissza mégis a kormányrúd közelébe Olaf Scholz és pártja

Így kerülhet vissza mégis a kormányrúd közelébe Olaf Scholz és pártja

Dobrowiecki Péter, a Mathias Corvinus Collegium Magyar-Német Intézet kutatási vezetője az InfoRádióban úgy vélekedett, az 5 százalékos bejutási küszöbön billegő népszerűségű, liberális FDP februári parlamentbe kerülésén múlhat, hogy kivel tud majd kormányozni a jelenleg toronymagasan vezető CDU. A hárompárti kormányzásról az országnak friss, és nem túl jó tapasztalatai vannak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.06. hétfő, 18:00
Csaba László
közgazdász, egyetemi tanár
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×