eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyírmártonfalvai lombkoronasétány. Forrás: Haon
Nyitókép: Forrás: Haon

Eljárást indíthatott az Európai Ügyészség a hírhedtté vált lombkoronasétány ügyében

Mivel hazánk nem tagja az Európai Ügyészségnek, így kérdéses volt, hogy elindítható-e az eljárás, ám kiderült, hogy igen. A hatóság csalás gyanúja miatt nyomoz.

Az Európai Bizottság, az Európai Csalás Elleni Hivatal, a NAV és az Integritás Hatóság után az Európai Ügyészség is nyomoz Nyírmártonfalva hírhedt, lomb nélküli lombkoronasétánya ügyében - írta a Transparency International híradása nyomán a hvg.hu.

A szervezet januárban fordult az Európai Ügyészséghez az ügyben, annak ellenére, hogy Magyarország nem tagja a szervezetnek. Az EÜ július utolsó napján kelt válaszlevele szerint viszont ennek ellenére csalás gyanúja miatt bűnügyi nyomozást indítottak.

A magyar Legfőbb Ügyészség azt közölte: az EPPO rendelet pontosan meghatározza az Európai Ügyészség hatáskörét, amiből következően

a Magyarország területén, magyar állampolgár által elkövetett bűncselekmény miatt - mivel Magyarország nem tagja az Európai Ügyészségnek - az EPPO nem járhat el.

"A belga delegált ügyész Transparency International Magyarországnak 2024. július 31-én adott válasza szerint Belgiumban és Magyarországon elkövetett állítólagos bűncselekmény miatt folyik vizsgálat. Az Európai Ügyészség eljárása ugyanakkor csak az EPPO tag Belgiumot érintheti, a belga delegált ügyész csak Belgiumot érintően járhat el. Az EPPO főügyésze, Laura Codruta Kövesi és Polt Péter magyar legfőbb ügyész által 2021 tavaszán aláírt munkamegállapodás szerint Magyarország Ügyészsége a büntetőügyekben folytatott uniós igazságügyi együttműködés eddigi eszközeivel támogatja az Európai Ügyészség munkáját, miként az EPPO is ezen jogi intézmények használatával fordul a magyar ügyészség felé" – írták.

Ezek miatt Magyarország Ügyészsége továbbra is fenntartja a Hajdú-Bihar Vármegyei Főügyészség 2024. július 15-én kiadott sajtóközleményében foglaltakat, amely szerint Magyarországon, a NAV előtt folyik nyomozás az úgynevezett lombkoronasétány-ügyben.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×