eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Nyitókép: Forrás: Főügyészség

Németország az ötmillió magánfegyver hazája

Bajorország a magánkézben lévő fegyverek fellegvára – derül ki a szövetségi közigazgatási hivatal által közzétett nemzeti fegyverregiszterből. A nyilvántartás szerint a tartományban van a magánkézben lévő német fegyverek több mint egyötöde.

A hivatalos statisztika szerint jelenleg mintegy 1,13 millió fegyver van magánkézben Németország legnagyobb, mintegy 13 millió lakosú tartományában, és 2023. december 31-én 204 996 bajorországi fegyvertulajdonos szerepelt a nemzeti fegyverregiszterben. A BR24 bajor hírportál szerint országos összehasonlításban ez azt jelenti, hogy minden ötödik, magánkézben lévő fegyvert Bajorországban "törzskönyveztek".

A legnépesebb, csaknem 18 milliós Észak-Rajna-Vesztfáliában az adatok szerint 853 722 lőfegyvernek összese 158 603 magántulajdonosa van. Ami pedig az országos statisztikát illeti,

Németországban, azaz a tizenhat tartományban együttvéve a nyilvántartott 5,02 millió fegyvernek 941 697 magántulajdonosa van.

A fegyvertartási engedélyek száma pedig az országban 2,95 millió. Ebben is élen jár az ország legdélibb tartománya, sőt 2023-ban jelentősen megnőtt a kibocsátott engedélyek száma: tavaly 580 ezer ilyen engedélyt adtak ki, csaknem 10 ezerrel többet, mint 2022-ben.

A fegyvertartási engedélyek szigorítása ugyanakkor politikai és társadalmi szempontból egyaránt vita tárgyát képezi. A vita időről időre kiszélesedik, különösen fegyveres ámokfutások után, amiből az országnak az elmúlt években nem egyszer volt része. A szigorítás legfőbb szószólója Nancy Faeser belügyminiszter, míg a kormányon belüli legfőbb ellenzője a liberális Szabad Demokrata Párt.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×