eur:
411.41
usd:
397.57
bux:
0
2025. január 1. szerda Fruzsina
Megrongált lakóház Sztepanakertben 2023. szeptember 19-én, miután Azerbajdzsán terrorelhárító műveletet indított az örmények ellen Hegyi-Karabahban. Azeri tájékoztatás szerint az örmény erők az azeri állásokra támadtak, és több katonát megsebesítettek, örmény részről viszont cáfolják ezt az állítást.
Nyitókép: MTI/AP/Sziranus Szargszján

Már békülnének az örményekkel az azeriek

Megteremtődtek a feltételek a békeszerződés aláírásához Örményországgal - jelentette ki Ilham Aliyev azerbajdzsáni elnök, aki leszögezte, hogy nem akar "új háborút".

Az államfő egy tévéinterjúban hangsúlyozta: "a legfontosabb dolog ma az, hogy megteremtődtek a valódi feltételek a békeszerződés aláírásához. Ezért kell aktívan dolgoznunk a szövegen".

Azerbajdzsán és Örményország két háborút vívott az 1990-es években és 2020-ban a Hegyi-Karabah enklávéért, amelyet végül szeptemberben foglaltak vissza a bakui erők.

Decemberben a két ország foglyokat cserélt, ami diplomáciai áttörésnek számított, és felélesztette a béke reményét. A feszültség azonban továbbra is nagy, és a határon még mindig rendszeresen történnek fegyveres incidensek.

Aliyev kijelentette, "biztos benne, hogy nem lesz újabb háború" Örményországgal. Hozzátette: "minden tőlem telhetőt megteszek annak megakadályozására. Elég volt, elég volt a háborúkból".

A politikus ugyanakkor azzal vádolta meg Franciaországot, amellyel megromlott a viszonya, hogy Párizs áll az elmérgesedett kaukázusi helyzet hátterében. Az azerbajdzsáni elnök szerint Franciaország "egy új háborúra készíti fel (Örményországot)" azzal, hogy fegyverekkel látja el.

Egy nappal korábban az azeri külügyminisztérium felszólította Franciaországot, hogy hagyjon fel a belügyeibe való "beavatkozással", miután Baku letartóztatott egy kémkedéssel vádolt franciát, amit Párizs "önkényes" lépésnek minősített.

Címlapról ajánljuk
Adómentes méhek nyomában, de azért időnként még mindig importra szorulunk

Adómentes méhek nyomában, de azért időnként még mindig importra szorulunk

Továbbra is a legjelentősebb méztermelő európai országok között tartják számon hazánkat, jelenleg több mint 21 ezer méhészet működik Magyarországon, amelyek összesen 1,2 millió méhcsaládot tartanak. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzése szerint azonban az elmúlt évek gazdasági nehézségei megterhelték az ágazatot, csökkent a populáció és a megtermelhető méz mennyisége is.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×