eur:
401.95
usd:
370.88
bux:
91414.56
2025. március 31. hétfő Árpád
Romos házak a Gázai övezet északi részén 2023. november 29-én, az Izrael és a Gázai övezetet irányító Hamász palesztin iszlamista szervezet közötti tűzszünet hatodik napján.
Nyitókép: MTI/EPA/Mohamed Szaber

Izrael nemet mondott az ENSZ fontos emberének

Izrael nem hosszabbítja meg az ENSZ Humanitárius Ügyeket Koordináló Hivatalában (OCHA) a palesztin területekért felelős tisztségviselő vízumát - közölte pénteken Stéphane Dujarric, a világszervezet szóvivője.

Elmondása szerint az izraeli hatóságok arról tájékoztatták az ENSZ-t, hogy nem hosszabbítják meg Lynn Hastings decemberben lejáró vízumát. Hangsúlyozta, hogy az ENSZ munkatársai nem lépik túl a vízumok érvényességét.

Dujarric azt is leszögezte, hogy Hastings António Guterres ENSZ-főtitkár teljes bizalmát élvezi.

Az izraeli külügyminisztérium egyik szóvivője nemrégiben részrehajlással vádolta a világszervezetet, és szégyenteljesnek nevezte az ENSZ válaszát a palesztin radikális iszlamista Hamász október 7-i összehangolt támadására Izrael déli része ellen, amely mintegy 1200 ember életét követelte. "Izrael ezért úgy döntött, hogy egyenként megvizsgálja az ENSZ képviselőinek kiadott vízumokat" - tette hozzá az izraeli szóvivő.

Az OCHA ugyanakkor többször bírálta a Gázai övezetbe eljutó humanitárius segélyek elégtelen voltát.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×