eur:
411.11
usd:
392.25
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
A Volkswagen egyik elektromos autójának emblémája a 19. Sanghaji Nemzetközi Autóipari Kiállítás sajtónapján, 2021. április 19-én. A járműipari seregszemlét április 24. és 28. között rendezik az idén.
Nyitókép: MTI/EPA/Alex Plavevski

Drasztikus leépítések jönnek a Volkswagennél

A Volkswagen Németország, egyben Európa legnagyobb autógyártó cége. A cégcsoporthoz tíz márka tartozik, a Skodától egészen a Porschéig. Ennek ellenére rendkívül súlyos nehézségekkel küszködik. A márkafőnök a helyzetet rendkívül kritikusnak minősítette, és a munkaerőt előzetesen jelentős leépítésekre készítette fel.

Már nem lehet azt mondani, hogy "business as usual" – fogalmazott a ZDF köszolgálati médium által ismertetett nyilatkozatában a márkafőnök.

"A Volkswagen márka már nem versenyképes"

– fejtette ki Thomas Schäfer, és a munkaerőlétszám csökkentését helyezte kilátásba.

A beérkezett megrendelések, különösen az elektromos autók esetében, elmaradnak ambiciózus elvárásainktól – fogalmazott Schäfer. Elismerte, hogy az eddigi struktúrákkal, az eddigi termelési folyamatokkal, a magas költségekkel a Volkswagen márka már nem versenyképes. Az "így tovább" már nem működik, a megtakarítások, illetve a leépítések elkerülhetetlenek – érvelt.

A konszern humánerőforrás-igazgatója azt állította, hogy nincs általános leépítési törekvés, ugyanakkor – mint fogalmazott – élni kívánnak a "demográfiai görbével": az elkövetkező években több alkalmazott az életkora miatt távozik, és ezt "előnynek" kell tekinteni.

"Maximálisan ki kell használnunk a részleges munkaidős és a nyugdíjazási szabályokat" – jelentette ki.

Thomas Schäfer márkafőnök szerint az elkövetkező években a Volkswagen nagyarányú megtakarításokra törekszik, és ennek érdekében jelenleg is tárgyal a munkavállalók képviselőivel. 2026-ra tízmilliárd eurós megtakarítás a cél, és 3,4-ről 6,5 százalékra kell növelni a márka árbevétel-arányos megtérülését – jelentette ki.

A tervezett leépítésekkel kapcsolatosan konkrét adatokat nem közölt. A tárgyalások részletei "bizalmasak" – jelentette ki, azt ígérve, hogy a munkaerőt megfelelő időben tájékoztatni fogkák. A megállapodás "kulcspontjainak" az év végére meg kell születniük – tette hozzá.

A ZDF mindezzel kapcsolatban idézte Európa legnagyobb autógyártójának igazgatóját, aki korábban milliárdos megtakarítási programról beszélt. Oliver Blume a csoport összes márkájára új megtérülési célokat tűzött ki. Ezeket a célokat megtakarításokkal és további bevételi lehetőségekkel kívánják elérni – fogalmazott a Volkswagen csoport vezérigazgatója.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet a Gazprom szállít, a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli az energiacég pénzügyeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×