Infostart.hu
eur:
397.17
usd:
337.57
bux:
101371.24
2025. július 24. csütörtök Kincső, Kinga
Lampedusa, 2023. szeptember 19.Illegális bevándorlók érkeznek az olasz pénzügyőrség hajóján a dél-olaszországi Lampedusa szigetére 2023. szeptember 19-én. Az olasz kormány megszigorította az illegális bevándorlókra vonatkozó szabályokat, mert az előző évhez képest megkétszereződött az idén mostanáig Olaszországba érkezett migránsok száma.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Ciro Fusco

80 ezernél is többen kértek menedéket az EU-ban júliusban

Ötödével nőtt a számuk.

Júliusban meghaladta a 80 ezret az Európai Unió valamely tagállamában első alkalommal menedéket kérők száma, ez 20 százalékkal több az egy évvel ezelőttinél - közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán.

A júliusi menekültügyi adatokat tartalmazó jelentés szerint a hónapban 80 665 nem uniós állampolgárságú menedékkérő nyújtott be nemzetközi védelem iránti kérelmet az Európai Unió valamely tagországában. Ez az adat egy évvel korábban, 2022 júliusában 67 315 volt.

További 5225-en a korábbi elutasítást követően nyújtották be ismételten menedékkérelmüket: ez a szám 11 százalékkal kevesebb a tavaly júliusi 5900-nál.

Az előző hónapokhoz hasonlóan júliusban is

a szíriaiak alkották a menedékkérők legnagyobb csoportját (14 835),

őket az afgánok (8105) követték, megelőzve a törököket (5905), a venezuelaiakat (4950) és a kolumbiaiakat (4600).

A menedékkérelmek 59 százalékát három uniós országban, Németországban (25 105), Spanyolországban (11 945) és Franciaországban (10 605) nyújtották be.

Az EU egészében egymillió emberre júliusban 180 olyan menedékkérő jutott, aki első alkalommal nyújtotta be kérvényét. Arányuk Cipruson volt a legmagasabb, ahol egymillió lakosra 997 kérelmező jutott, a legalacsonyabb pedig Magyarországon, ahol ez a mutató nulla - közölték.

A vizsgált hónapban 3790, felnőtt kísérő nélküli kiskorú fordult a hatóságokhoz nemzetközi védelemért valamelyik tagállamban, a kiskorúak legtöbbje afgán (1205) és szíriai (1190) volt. Közülük a legtöbben Németországba (1065), Ausztriába (755), Hollandiába (575) és Bulgáriába (470) érkeztek - tájékoztatott az uniós statisztikai hivatal.

Címlapról ajánljuk

Prága magyarázkodik: ezért marad ki a gázai rendezést sürgető nyilatkozatból

Csehország nem csatlakozott ahhoz a nemzetközi felhíváshoz, amely a háború azonnali lezárását sürgeti a gázai övezetben. A nyilatkozatot eredetileg huszonöt ország és az Európai Bizottság adta ki, és elítéli a civil lakosság elleni embertelen gyilkolást, valamint az izraeli oldal által akadályozott humanitárius segélyezést. Bár a dokumentumhoz azóta további országok, köztük Szlovákia is csatlakoztak, Csehország távolmaradását több bírálat is érte, legfőképpen odahaza, az ország vezetői között.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.25. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Villámgyorsan lepörgött a béketárgyalás, meghátrált Zelenszkij a tüntetések után - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Villámgyorsan lepörgött a béketárgyalás, meghátrált Zelenszkij a tüntetések után - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Rekordgyorsan, mindössze 40 percnyni egyeztetés után véget ért tegnap Isztambulban a béketárgyalások következő köre Oroszország és Ukrajna közt - áttörést nem sikerült elérni. Ukrajnában majdnem minden nagyobb városban tüntetések dúlnak az ukrán korrupcióellenes hivatalok függetlenségének megszüntetése miatt, Zelenszkij elnök tegnap törvényjavaslatot nyújtott be, mellyel szavatolná az intézmények függetlenségét. A fronton katlan kezd kialakulni Kosztyantynivka és Pokrovszk-Mirhorad körül, a Szumi offenzíva viszont lassul. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×