eur:
400.98
usd:
365.63
bux:
73832.31
2024. október 7. hétfő Amália
Chamonix, 2012. július 12.2010. június 4-i kép a Mont Blanc-hegységhez tartozó Maudit-hegy északi oldaláról (az előtérben) és a Mont Blanc legmagasabb, 4808 méteres csúcsáról. A Mont Maudit oldalán, 4000 méteres magasságban lavina sodort el hegymászókat 2012. július 12-én. A hógörgeteg következtében kilencen életüket vesztették, tizenegyen sérüléseket szenvedtek, négyen pedig eltűntek. Az alpinisták Dániából, Franciaországból, Németországból, Spanyolországból, Svájcból és Szerbiából érkeztek. (MTI/EPA/Arno Balzarini)
Nyitókép: MTI/EPA/Arno Balzarini

9 hétre lezárják Európa talán legfontosabb hegyi alagútját

Október 16-tól kilenc hétre lezárják a Mont Blanc-alagutat Olaszország és Franciaország között karbantartási munkák miatt.

Erről kedden egyeztek meg az olasz és francia hatóságok a GEIE-TMB üzemeltető vállalattal folytatott megbeszélések során. Az alagutat legkésőbb december 18-án nyitják újra, röviddel a karácsonyi ünnepek előtt.

Az eredeti elképzelések szerint a karbantartást szeptember közepén meg kellett volna kezdődniük, de mivel a Fréjus-alagút francia oldalán történt földcsuszamlás következtében a két ország közötti közlekedés akadozott, a Mont Blanc-alagúton elhalasztották a munkálatokat.

A hatóságok tájékoztatása szerint a munka jellege lehetővé teszi, hogy amennyiben más átkelőket valamilyen okból le kellene zárni, a Mont Blanc-alagúton keresztüli forgalmat viszonylag rövid időn belül visszaállíthatják.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Jóléti szintlépés jöhet, ha ki tudunk szakadni az uniós gazdaság halálos öleléséből

Jóléti szintlépés jöhet, ha ki tudunk szakadni az uniós gazdaság halálos öleléséből

A világ drámai gyorsasággal változik, és ha a változások irányát nem tudjuk befolyásolni, akkor a gyors alkalmazkodás marad lehetőségként. Tíz évvel ezelőtt az európai ember számára a migráció, a járvány, a háború vagy az energiaválság még a harmadik világra jellemző, egzotikusan csengő kifejezésnek számított. Mára viszont mindegyik végigsöpört Európán és az uniós bürokrácia mindegyikre helytelen, nem gyakorlatias, hanem ideológiai válaszokat adott (népességcsere kísérlete, elhibázott vakcinapolitika, energiasokk mélyítése, szankciós-, majd vámháború elindítása). Nem meglepő, hogy az európai elitek ma már temetik Európát. Mario Draghi volt olasz miniszterelnök lesújtó jelentést tett közzé az uniós versenyképességi lemaradásról, Emmanuel Macron francia elnök pedig azzal riogatott, hogy az unió hamarosan „meghalhat”. Az iparát elveszítő német gazdaságról lassan nincs mit írni, növekedésre egyelőre képtelen, a nyugati sajtó a napokban épp azt ünnepli, hogy e gazdaság maradékát példátlan felvásárlási lázban hordja szét a globális tőke – miközben a német autógyártók halasztják zöld átállási terveiket, gyáraikat bezárni kényszerülnek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×