Az állami tulajdonú National Salt Industry Group, a világ legnagyobb konyhasógyártója közleményben jelentette be, hogy növeli a készleteket, mivel Kína egyes részein az emberek elkezdték felhalmozni a sót.
A szupermarketek polcai kiürültek, az online értékesítési platformokon pedig néhány helyen, köztük Pekingben és Sanghajban elfogyott a só.
Kína ellenezte Japán intézkedését, mondván, a japán kormány nem bizonyította be, hogy a kibocsátott víz biztonságos, és megtiltotta minden vízi termék behozatalát Japánból. Tokió válaszul bírálta Kínát "tudományosan megalapozatlan állítások" terjesztéséért, és fenntartja véleményét, hogy a vízkibocsátás biztonságos, megjegyezve, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) is arra a következtetésre jutott, hogy az emberekre és a környezetre gyakorolt hatás "elhanyagolható".
"Túlórában dolgozunk a termelésen, a forgalmazáson, és mindent megteszünk a piaci ellátás biztosítása érdekében" - áll a sógyártó cég közleményében. "Kérjük, vásároljanak ésszerűen, és ne vásároljanak pánikszerűen, vakon" - tették hozzá.
A csoport szerint a tengeri só csak 10 százalékát teszi ki az emberek által fogyasztott sónak. A tájékoztatás szerint a sókészlet bőséges, és a készlethiány legfeljebb átmeneti lesz.