eur:
411.24
usd:
392.8
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Az Action Aviation által 2023. június 20-án közreadott képen a Titan elnevezésű merülőhajót készítik fel a merüléshez június 18-án. A Titan június 18-án indult útnak a Titanic roncsaihoz, de a Polar Prince kanadai jégtörő kutatóhajó, amelyről a Titant a vízbe bocsátották, a merülőhajó indulása után egy óra 45 perccel elveszítette vele a kapcsolatot. A Titán fedélzetén öten tartózkodnak, köztük van Hamish Harding brit milliárdos, valamint családja közleménye szerint egy pakisztáni származású Nagy-Britanniában élő üzletember, Shahzada Dawood és 19 éves fia is.
Nyitókép: MTI/AP/Action Aviation

Már vizsgálják a Titánt szállító hajót

Kanadai nyomozók vizsgálják a csütörtökön összeroppant, szerencsétlenül járt merülőeszközt, a Titánt kísérő Polar Prince hajót, amely beérkezett új-fundlandi St John's kikötőjébe. A vizsgálattól azt remélik, jobban megérthetik, mi okozhatta az öt ember életét követelő tragédiát.

A Polar Prince fedélzetén félárbócra eresztették a zászlókat, amikor a hajó befutott a kikötőbe. Ez a hajó kísérte a Titánt a merülés helyszínére, s ez is kísérte volna vissza.

A kanadai hatóságok már korábban jelezték, hogy vizsgálatot indítanak a tragédia okainak kiderítésére, függetlenül attól, hogy más országoknak (így az Egyesült Államoknak, Nagy-Britanniának és Franciaországnak is) van joghatósága az ügyben.

Beérkezett a kikötőbe egy másik hajó is, amely pedig

a Titán indítóplatformját vontatta.

A merülőeszköz egyes részeit csütörtökön találták meg az óceán fenekén, körülbelül 1600 láb (487 m) távolságra az 1912-ben elsüllyedt Titanic roncsának orrától.

Az expedíciót az OceanGate szervezte, amelynek vezérigazgatója, Stockon Rush a baleset áldozata lett, négy további ember, Shahzada és Suleman Dawood, valamint Hamish Harding és Paul-Henry Nargeolet társaságában

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) új szabályozásról döntött a tenger alatti internetkábelek biztonságának növelésére. A döntés hátterében a növekvő nemzetbiztonsági aggályok állnak, különös tekintettel Kína és más potenciális fenyegetést jelentő országok tevékenységére. Az FCC egyhangúlag szavazta meg a javaslatot, amely a globális internetforgalom több mint 98%-át bonyolító, több mint 400 tenger alatti kábelből álló hálózatot érinti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×