eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Andrej Medvegyev a Wagner zsoldos csoport dezertált vezetője. Forrás: Twitter/Jason Jay Smart
Nyitókép: Forrás: Twitter/Jason Jay Smart

Bűnösnek vallotta magát egy Oslóba szökött orosz zsoldos

Bűnösnek vallotta és "szégyelli magát" az orosz Wagner zsoldoscsoport egyik volt parancsnoka, mert februárban részt vett egy dulakodásban, ahol akadályozta a rendőri intézkedést

A 26 éves Andrej Medvegyev beismerte továbbá, hogy egy másik alkalommal nyilvános helyen volt nála légfegyver, ugyanakkor ártatlannak vallotta magát hivatalos személy elleni erőszak vádjában, hozzátéve, hogy nem állt szándékában bántani a rendőröket.

A vádak szerint a bár előtti verekedés során feltartóztatta és akadályozta a rendőröket, a dulakodás során pedig sérülést okozott az egyik kiérkező tisztnek.

Brynjulf Risnes, a férfi ügyvédje hangsúlyozta, hogy csupán "félreértésről volt szó".

Mint elmondta, a kérdéses éjszakán védence "egy ujjal sem ért a rendőrtiszthez", ugyanakkor "belátja, hogy aznap este "túl sokat ivott és elvesztette a fejét".

A férfit először január végén, illegális határátlépés gyanújával vették őrizetbe. A norvég Nemzeti Bűnügyi Nyomozó Szolgálat, a Kripos nem sokkal később beszámolt róla, hogy a harcokban való részvétel miatt tanúként hallgatták ki Medvegyevet, aki elárulta, hogy az orosz katonai magánvállalattól, a Wagner csoporttól szökött meg.

Amennyiben hivatalos személy elleni erőszak vádjával bűnösnek találják, akár három év börtönbüntetésre is ítélhetik, de menedékkérelme miatt nem feltétlenül utasítják ki Norvégiából.

Az ügyet nehezíti, hogy Norvégiában tilos nyilvános helyen légfegyvert viselni.

A bíróságon elmondta, hogy a légpuskát önvédelmi célból egy oslói üzletben vásárolta, mert félt tőle, hogy valaki rátámad, elmondása szerint ugyanis sokszor bántalmazták nyilvánosan szóban. A bíróság május másodikára jelölte ki az ítélethirdetés határidejét.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×