eur:
414.23
usd:
396.98
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória
Szuhoj Szu-35-ös orosz harci gépek manővereznek a Kavkaz-2020 fedőnevű nemzetközi hadgyakorlaton az Oroszország Asztraháni területén lévő Kapusztyin Jar gyakorlóterén 2020. szeptember 25-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Makszim Sipenkov

Orosz harci gépek tűnhetnek fel Irán egén

Teherán megállapodást kötött Moszkvával fejlett Szu-35 típusú harci repülőgépek vásárlásáról – jelentette szombaton az iráni állami média.

„A Szuhoj-35 típusú harci gépek műszakilag elfogadhatók Iránban, és Irán véglegesítette a megvásárlásukra vonatkozó szerződést” – közölte az IRIB műsorszolgáltató jelentése szerint New Yorkban Irán ENSZ-képviselete.

A jelentésben nem szerepel az üzlet orosz megerősítése, sem a megállapodás részletei. Az IRIB híradása szerint a képviselet azt is közölte, hogy más országokban is érdeklődnek harci gépek iránt.

Vlagyimir Putyin orosz elnök tavaly júliusban találkozott Teheránban Ali Hamenei ajatollahhal, Irán legfőbb vallási és politikai vezetőjével, szorosabb kapcsolatokat szorgalmazva az ukrajnai háború miatti nyugati nyomással szemben.

Irán elismerte, hogy drónokat küldött Oroszországnak,

de állítása szerint a szállításokra az Ukrajna ellen offenzíva tavaly februári kezdete előtt került sor. Moszkva tagadja, hogy iráni gyártmányú drónokat vetett volna be Ukrajnában, holott számos ilyen pilóta nélküli eszközt lőttek le és találtak Ukrajnában.

Az iráni légierőnek mindössze néhány tucat repülőgépe van: orosz típusú sugárhajtású harci gép és elavult amerikai modellek, amelyeket még az 1979. évi iráni forradalom előtt szereztek be.

Irán 2018-ban kezdte meg saját fejlesztésű Kovszár vadászgépek gyártását a légierő számára. Egyes katonai szakértők úgy vélik, hogy a gép az először az 1960-as években az Egyesült Államokban gyártott F-5 gép másolata.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Napelemes piaci körkép: hatalmas lakossági és vállalati támogatások jönnek

Napelemes piaci körkép: hatalmas lakossági és vállalati támogatások jönnek

Bár ebben az évben a Napenergia Plusz Program a nyáron megemelt több mint 100 milliárdos kerettel és 32 ezer előregisztrációval felpörgette az érdeklődést, az elmúlt évek szabályozási kihívásai – a szaldó elszámolás kivezetése – és a pályázati pénzek lehívásának csúszása nyomot hagyott a piacon: Magyarországon az elmúlt évben jelentős visszaesés volt tapasztalható a napelemkapacitások növelésének ütemében. A hazai napelemes piacon már régóta jelenlévő, ma már komplex energetikai szolgáltatásokat is nyújtó Solar City ezért felmérte a környező piacokat és több olyan piacralépési pontot is talált, amellyel diverzifikálni tudja magyarországi működését. A cég tulajdonosa, Székely András szerint a kedvezőtlenebb 2023-as év után, idén a második félévtől, illetve 2025-től folyamatosan megjelenő EU-s forrásoknak köszönhetően várhatóan új lendületet kap a hazai napelemes piac. Ugyanakkor hiányolja a hazai szektor K+F tevékenységét, holott ebben szerinte jelentős tartalékok vannak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×