A pontos diagnózis hosszú vizsgálatok után, mostanra született meg: frontotemporális demencia. A közösségi médiában közzétett bejegyzés szerint a család számára megkönnyebbülés, hogy végre pontosan tudják, mivel állnak szemben.
Az afázia diagnózisát tavaly tavasszal kapta meg Bruce Willis, állapota azonban tovább romlott azóta.
A BBC cikke szerint a színész szerettei hálájukat fejezték ki az irányukba áramló szeretet kapcsán.
A 60 év alattiak körében a frontotemporális demencia a vezető fajta a demenciák közt.
A család nyilatkozata szerint jelenleg nincsen rá gyógymód, de ez változhat az évek múltával.
Willis a nyolcvanas-kilencvenes években vált valódi világsztárrá a Die Hard-filmek, az Armageddon, a Hatodik érzék és más kasszasikerek kapcsán. Ötször jelölték Golden Globe-ra és háromszor Emmy-díjra: egy Golden Globe-ot és két Emmyt meg is kapott. Afáziája azonban kognitív képességére is kihatott, ezért hagyott fel a színészettel.
"Bruce mindig is hitt abban, hogy a hírnevét arra is használnia kell, hogy segítsen másokon és fontos kérdésekre hívja fel a figyelmet mind nyilvánosan, mind magánéletében. Szívünk mélyén tudjuk, hogy - ha megtehetné -,
maga is felhívná a világ figyelmét erre az állapotra
és kapcsolatot teremtene azokkal, akik szintén ezzel a betegséggel küzdenek, és azokkal, akik életére hat a demencia" - fogalmazott a családi közlemény, melyet nemcsak felesége, Emma Heming aláírásával adtak közre, hanem Demi Moore, volt felesége is jegyzi azt.
A frontotemporális demencia a betegség egy nem gyakori formája, amely viselkedési és beszédproblémákat okoz az érintetteknek. A tünetek közé tartozik a lassú vagy merev mozgás, a hólyag- vagy bélműködés elvesztése - bár ez általában csak később következik be - és az izomgyengeség.