eur:
410.9
usd:
392.32
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Kórházba tolnak hordágyon egy beteget Sanghajban 2022. december 23-án. December 7-én Kína radikálisan enyhítette a koronavírus-járvány miatt életbe léptetett, világszerte a legszigorúbbak között nyilvántartott szigorításokat, és azóta egyre növekszik a vírusfertőzöttek száma.
Nyitókép: MTI/EPA/Alex Plavevski

Egy kínai tartomány lakosainak 89 százaléka koronavírusos

Henanban, az ország harmadik legnépesebb tartományában 88 millióan lehetnek betegek – közölte egy magas rangú helyi tisztviselő.

A legtöbben december 19-én fordultak a tartományban lázas betegeknek létrehozott klinikákhoz: azóta valamelyest csökkent a friss megbetegedések száma.

Kína január nyolcadikán nyitotta meg határait a külföldiek előtt: ez a legjelentősebb lépés abban a folyamatban, melyben a tüntetések hatására a vírushoz való hozzáállásán gyökeresen változtatott az ország. A lazítás a múlt hónapban kezdődött és a megbetegedések számának meredek felíveléséhez vezetett – írja a The Guardian.

A folyamat folytatódhat, mivel januárban a kínai holdújév alkalmából kínaiak milliói utaznak majd az országon belül. Az előző hétvégén már 34,7 millió embert kelt útnak: ez harmadával több, mint ahányan tavaly ugyanebben az időszakban indultak útnak.

Bár Kína már megszüntette a karanténkötelezettséget, sok ország követeli meg a negatív teszt felmutatását a beutazni kívánó kínaiaktól, ezzel próbálják meg megakadályozni, hogy az ország víruskitörése máshol is problémákat okozzon. Kínában a kórházak és a krematóriumok is kapacitásukon felül működnek a sok koronavírusos eset miatt.

A hivatalos adatok szerint Kínában január 8-ig mindössze 5272 ember halt bele a koronavírusba, ami a világ egyik legalacsonyabb halálozási arányát jelenti. A WHO szerint azonban ez alulreprezentálja a valós helyzetet, és idén akár egymillióan is belehalhatnak a vírusba az országban.

A kínai állami média és az ország vezető tisztviselői egyaránt kicsinyíteni igyekeznek a koronavírus jelentette veszélyt, azt hangoztatva, hogy

az élet újraindult az országban, a vírus gyenge, az emberek pedig erősek.

Már nem a megfertőződések, hanem a súlyos megbetegedések elkerüléséről beszélnek, valamint arról, hogy Kína a vírus elleni harc új fejezetéhez érkezett.

Az ázsiai részvények öt hónapos csúcsra ugrottak az ország újranyitásával párhuzamosan. Az utazóknak ugyanakkor meg kell még küzdeniük azzal, hogy a jelenlegi repülőgépforgalom messze sem egyezik meg azzal, amit a pandémia kezdete előtt tapasztalni lehetett. A járatok száma tizede a négy évvel ezelőttinek.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×