eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter beszél a szíriai hivatali partnerével, Fejszál Mekdaddal tartott közös sajtóértekezletükön a moszkvai külügyminisztériumban 2022. augusztus 23-án.
Nyitókép: MTI/EPA/AFP pool/Natalija Kolesznyikova

Szergej Lavrov: Washington meg akarja ölni Vlagyimir Putyint

Az orosz külügyminiszter szerint Liz Truss volt brit miniszterelnök arról beszélt, hogy készen állnak egy atomcsapás elrendelésére.

„Washington ment a legmesszebbre: ott a Pentagon egyes meg nem nevezett tisztviselői valójában azzal fenyegetőztek, hogy lefejező csapást mérnek a Kremlre, itt valójában az orosz államfő fizikai megsemmisítésének veszélyéről beszélünk. Ha valakinek valóban van ilyen ötlete, akkor annak nagyon alaposan át kell gondolnia az ilyen tervek lehetséges következményeit” – mondta az orosz külügyminiszter a TASZSZ beszámolója szerint.

Az Index arról ír, hogy Szergej Lavrov emellett felidézte a nyugatról érkező konfrontatív jelzéseket a nukleáris területen. Állítása szerint Liz Truss, Nagy-Britannia volt miniszterelnöke a választás előtti vitában minden kétséget kizáróan kijelentette, miszerint készen áll egy atomcsapás elrendelésére, és a kijevi rezsim „provokációiról” is beszélt. Szerinte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök beleegyezett abba, hogy a NATO-országok megelőző nukleáris csapásokat követeljenek Oroszország ellen.

Az orosz külügyminiszter úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Államok mindent megtesz az ukrajnai konfliktus erőszakosabbá tétele, valamint a konfliktus meghosszabbítása és erőszakosabbá tétele érdekében.

Címlapról ajánljuk
Nagy téli csapás: egy évszaknyi víz hiányzik a talajból, és kártevők pusztítják az erdőket

Nagy téli csapás: egy évszaknyi víz hiányzik a talajból, és kártevők pusztítják az erdőket

Még az erdészeket is meglepte az a jövőkép, melyet a különböző klímaszcenáriók jeleztek előre – mondta az InfoRádióban a Pilisi Parkerdő Zrt. szóvivője. Mészáros Péter figyelmeztetett: az aszály és a nem megfelelő mennyiségű téli csapadék miatt a pesti oldalon 2050-re gyakorlatilag megszűnhetnek a zárt erdők, és felnyíló, sztyeppszerű környezet fogadhatja az odalátogatókat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×