eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Facebook, WhatsApp és Instagram alkalmazás (b-j) egy okostelefon kijelzőjén Belgrádban 2021. október 4-én. Néhány perccel 18 óra előtt világszerte leállt a Facebook valamennyi szolgáltatása, a Messenger, az Instagram és a WhatsApp, valószínűleg szerverhiba miatt. A Mark Zuckerberg irányította közösségi oldal és platformjai a több órás leállást követően október 4-én éjfél előtt nem sokkal újraindultak.
Nyitókép: Andrej Cukic

Szakértő: senkinek nem érdeke, hogy a Facebook kivonuljon Európából, ettől még...

Az uniós adatvédelmi szabályok miatt elképzelhető, hogy ki kell vonulnia a Facebooknak és az Instagramnak Európából.

Az ír adatvédelmi hatóság döntése szerint a Meta, vagyis a Facebook és az Instagram anyavállalata nem továbbíthatja a felhasználók adatait az Egyesült Államokba. Erről határozattervezetet is küldtek az európai adatvédelmi szabályozó hatóságoknak, azoknak pedig egy hónapjuk van arra, hogy véleményezzék.

Az ügy még 2020-ban kezdődött, az Európai Bíróság akkor semmisítette meg az EU és az Egyesült Államok közötti adatáramlásról szóló egyezményt. Ugyanis attól tartottak, hogy annak révén megfigyelhetik a felhasználókat. Mivel a Facebook anyacégének európai regionális központja Írországban működik, a helyi adatvédelmi hatóság is eljárást indított a vállalat ellen az adatkezelési szabályok megszegése miatt.

Koi Tamás, a HWSW informatikai hírmagazin szakújságírója szerint

egyelőre nem tudni, hogy az Ír Adatvédelmi Hatóság miként döntött,

mert a határozatot nem hozták nyilvánosságra. Vagyis nem tudni, hogy jogellenesnek találták-e azt az adatkezelési gyakorlatot, amit eddig a Facebook folytatott.

Így még az is elképzelhető, hogy az ír hatóság döntése nyomán a Meta kivonulna Európából, és így leállna a Facebook, az Instagram és a Whatsapp is. Erre többször is figyelmeztetett a cég. Koi Tamás szerint ugyanakkor erre kevés az esély, hiszen a tagállamok adatvédelmi hatóságai még dönthetnek másként a határozattervezetről. Ráadásul a kedvezőtlen döntést a Facebook anyacége jogi úton is megtámadhatja.

Az sem kizárt, hogy az egész ügy okafogyottá a válik a következő hónapokban. A szakújságíró emlékeztetett rá: az Egyesült Államok és az Európai Unió márciusban bejelentette, hogy letették az új, transzatlanti adatcsere egyezmény alapjait. Tehát könnyen lehet, hogy mire ez az egész jogi eljárás a végéhez ér, már lesz egy új adatcsere egyezmény.

Koi Tamás szerint valójában Írországnak sem érdeke a Facebook kivonulása, a cég ugyanis befizetett adójával komoly összegekkel járul hozzá az ír költségvetéshez.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×