eur:
393.1
usd:
363.59
bux:
72351.87
2024. július 4. csütörtök Ulrik
A jemeni húszi lázadók támogatói gyűlést tartanak Szanaában 2018. december 13-án, a Svédországban ENSZ-közreműködéssel zajló jemeni béketárgyalások idején. A nemzetközileg elismert kormány és Irán támogatását élvező, síita húszi felkelők küldöttei a nap folyamán megállapodtak, hogy tűzszünet lép életbe Hodeida kormányzóságban, és a harcoló felek kivonják csapataikat a stratégiai jelentőségű vörös-tengeri Hodeira kikötővárosból, illetve humanitárius folyosókat jelölnek ki. A küldöttségek az ENSZ vezetése alatt működő vegyesbizottságot hoznak létre, amely a megállapodás betartását ellenőrzi.
Nyitókép: MTI/AP/Hani Mohammed

Hét humanitárius folyosó - sokak életét megmenti a kijevi bejelentés

Ukrajna hét humanitárius folyosó létrehozását jelentette be kedden.

Irina Verescsuk miniszterelnök-helyettes hangsúlyozta, hogy Mariupolt a távozni kívánó lakosok csak autóval hagyhatják el - jelentette az Ukrinform hírügynökség.

Vadim Bojcsenko, Mariupol polgármestere hétfőn közölte, hogy a város 90 százaléka elpusztult, az infrastruktúra 40 százalékát pedig helyrehozhatatlan károk érték. A tisztségviselő szerint mintegy 130 ezren tartózkodnak még a településen.

Verescsuk azzal vádolta az orosz csapatokat, hogy nem engedik be a segélyszállítmányokat az ostromlott Mariupolba. Kijev és Moszkva hetek óta azzal vádolja egymást, hogy szabotálja a civilek menekülését az egykor négyszázezres városból.

Az ukrán miniszterelnök-helyettes bejelentette: kiszabadultak a vöröskereszt munkatársai, akiket a Mariupoltól 20 kilométerre nyugatra található Manhusban vettek őrizetbe előző nap.

Az értesülést a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága is megerősítette. A szervezet munkatársait az orosz csapatok felügyelete alatt álló zónában tartóztatták fel. A csoport tagjai szabadulásukat követően folytatják a civilek evakuációját támogató munkát.

Irina Verescsuk megjegyezte: Ukrajna mintegy hatszáz orosz hadifoglyot ejtett a háború során. Rámutatott: a vöröskereszten keresztül megpróbálnak kapcsolatba lépni az orosz hadifogságban lévő ukránokkal, és elérni, hogy elengedjék őket.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.05. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×