Infostart.hu
eur:
396.67
usd:
337.84
bux:
101380.77
2025. július 26. szombat Anikó, Anna
2015. december 19-én a londoni Stamford Bridge stadionban készített kép Roman Abramovics orosz üzletemberről, az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában játszó Chelsea tulajdonosáról. A brit kormány 2022. március 10-én bejelentette, hogy újabb orosz oligarchák, köztük Abramovics és Alekszej Miller, a Gazprom gázipari óriáscég vezérigazgatója ellen jelentett be szankciókat, válaszul arra, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én rendelte el katonai művelet végrehajtását Ukrajnában. A büntetőintézkedések alapján a brit kormány mindegyikük nagy-britanniai vagyoneszközeit befagyasztja és megtiltja, hogy beutazzanak az országba.
Nyitókép: MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga

Újabb neveket írtak a listára Roman Abramovicsé mellé a britek

Több száz orosz parlamenti képviselő ellen léptetett érvénybe szankciókat pénteken a brit kormány, azzal az indokkal, hogy az érintett törvényhozók támogatják a délkelet-ukrajnai szakadár térségeket.

A londoni külügyminisztérium tájékoztatása szerint az intézkedés az orosz parlament alsóházának (Állami Duma) 386 tagját érinti.

A brit kormány rendelkezése szerint ezek a képviselők nem utazhatnak be Nagy-Britanniába, brit területen lévő vagyoneszközeikhez nem férhetnek hozzá és üzleti tevékenységet sem végezhetnek brit földön.

A külügyi tárca indoklása felidézi, hogy a Duma februárban megszavazta az Ukrajna szuverén területéhez tartozó luhanszki és donyecki térségek függetlenségének elismerését, és felhatalmazást adott orosz haderő állandó állomásoztatására ezeken a területeken.

A brit külügyminisztérium szerint az orosz törvényhozás ezzel ürügyet szolgáltatott az Ukrajna elleni orosz támadáshoz.

A háború kezdete óta átlépte az ötszázat azoknak a legbefolyásosabb, komoly vagyonértékkel bíró orosz személyeknek, vállalatoknak és üzleti érdekeltségeknek a száma, amelyekre a brit szankcióintézkedések kiterjednek.

Köztük van 18 vezető orosz oligarcha, akinek együttes vagyona meghaladja a 30 milliárd fontot (több mint 13 600 milliárd forint) - áll a brit külügyminisztérium pénteki tájékoztatásában.

A brit kormány előző nap egyszerre hét orosz oligarcha, köztük Roman Abramovics, az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában játszó Chelsea tulajdonosa és Alekszej Miller, a Gazprom gázipari óriáscég vezérigazgatója ellen jelentett be szankciókat.

A büntetőintézkedések alapján London mindegyikük nagy-britanniai vagyoneszközeit befagyasztja, megtiltja, hogy beutazzanak az országba, és azt is, hogy brit állampolgárok vagy vállalatok üzleti kapcsolatra lépjenek velük.

Még mindig vannak kérdések a Chelsea eladása körül

A Chelsea számára a kormány külön egyedi engedélyt adott ki, hogy a klub továbbra is játszhasson mérkőzéseket, és "a futballhoz kötődő egyéb tevékenységeket is végezhessen".

Mivel azonban a londoni futballklub is Abramovics befagyasztott nagy-britanniai vagyoneszközei közé tartozik, egyelőre lekerült a napirendről a Chelsea eladása, amelynek tervét az orosz tulajdonos a múlt héten jelentette be.

Pénteki brit sajtóelemzések szerint ugyanakkor az eladási folyamat

újraindulhat, ha a brit kormány biztosítékokat kap arra, hogy a tranzakcióból származó bevételhez Abramovics nem jut hozzá.

A BBC brit közszolgálati médiatársaság pénteki értesülése szerint elérheti a húszat azoknak a hiteles befektetőjelölteknek a száma, akik érdeklődnek a Chelsea megvásárlása iránt.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Sayfo Omar: történelmi időszak köszöntött be, amikor Benjamin Netanjahu nem mutathat gyengeséget

Sayfo Omar: történelmi időszak köszöntött be, amikor Benjamin Netanjahu nem mutathat gyengeséget

Amíg az Egyesült Államoknak és főleg Öböl-menti szövetségeseinek nem válik kellemetlenné vagy veszélyessé a gázai konfliktus, addig folytatódnak a harcok a térségben – mondta az InfoRádióban a Migrációkutató Intézet kutatási vezetője. Az elemző szerint a segélyezés a hadviselés részévé vált, miközben Izraelben komoly belpolitikai válsággal is szembe kell néznie a kormányfőnek.

Komoly fegyverkezésbe kezd Csehország is

Csehország tovább erősíti hadseregének felszereltségét: a védelmi minisztérium két nagyszabású beszerzést is bejelentett. Ezek célja, hogy a cseh hadsereg korszerű és NATO-kompatibilis eszközökkel rendelkezzen, valamint megerősítse légvédelmét a jelenlegi biztonsági kihívásokra válaszul.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.28. hétfő, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Véget kell vetni az AI vállalatok szemfényvesztő megközelítésének

Véget kell vetni az AI vállalatok szemfényvesztő megközelítésének

Ahogy a mesterséges intelligencia fejlődik és egyre inkább átjárja az életünket, nem valószínű, hogy technológiai utópiát hoz majd létre vagy kiírtja az emberiséget. Valószínűbb, hogy valahol e kettő között lesz a hatása – így egy olyan jövő várható, amelyet a véletlenszerűség, a kompromisszumok és ami döntő fontosságú a mostani döntéseink alakítanak arra vonatkozóan, ahogyan az AI fejlődését korlátozzuk és irányítjuk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×