eur:
412.08
usd:
394.17
bux:
79942.94
2024. november 25. hétfő Katalin
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár sajtótájékoztatót tart a NATO-Ukrajna Bizottság rendkívüli ülését követően Brüsszelben 2022. február 22-én. Stoltenberg kijelentette, hogy Oroszország továbbra is teljes körű támadást tervez Ukrajna ellen.
Nyitókép: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

A NATO védelmi lépéseket aktivált

A szövetség egyebek mellett harci repülőgépeket helyez készenlétbe, hogy növelje csapatainak jelenlétét a keleti szárnyon. Pénteken rendkívüli tanácskozás lesz.

A NATO csütörtökön közölte, hogy új elrettentő és védelmi lépéseket tesz, miután Oroszország inváziót indított Ukrajna ellen. Döntöttek egyebek mellett több mint 100 harci repülőgép fokozott készültségbe helyezéséről, és arról, hogy tovább növelik a csapatok jelenlétét a keleti szárnyon.

A főtitkár hangoztatta: "kontinensünk békéje megtört, mert Oroszország meglépte azt, amire már hónapok óta felhívtuk a figyelmet. Ez egy szándékos, hidegvérű és régóta tervezett invázió. Moszkva erőszakkal próbálja újraírni a történelmet."

Jens Stoltenberg főtitkár azt is bejelentette: rendkívüli tanácskozást tartanak videokonferencia keretében pénteken a NATO-tagállamok vezetői az Észak-atlanti Szerződés negyedik cikkelye alapján az Ukrajnát ért orosz támadás miatt. A megbeszéléshez csatlakoznak Svédország, Finnország és az Európai Unió intézményeinek vezetői is.

Utóbbi témában Benkő Tibor honvédelmi miniszter szerda este, még a háború megindulása előtt ismét elmondta: Magyarországnak nincs szüksége más országok NATO-katonáira a helyzet kezeléséhez. Arról is beszélt, hogy több tízezernyi menekült befogadására és akár a határon átsodródó fegyveres alakulatok veszélyére is felkészülnek a maximális biztonság érdekében.

Az uniós tagországok vezetőit tömörítő Európai Tanács a tagok csütörtök esti rendkívüli egyeztetését megelőző sajtóközleményében elítélte Oroszország "példátlan katonai agresszióját" Ukrajna ellen.

Az uniós szervezet elítélte továbbá Fehéroroszország részvételét is a beavatkozásban, és nemzetközi kötelezettségei betartására szólította fel a minszki vezetést.

"Követeljük, hogy Oroszország azonnal hagyjon fel a katonai akciókkal, feltétel nélkül vonja ki minden haderejét és katonai felszerelését Ukrajna teljes területéről, és teljes mértékben tartsa tiszteletben az ország területi integritását, szuverenitását és függetlenségét.

Az erő és a kényszer ilyen jellegű alkalmazásának nincs helye a 21. században"

- hívták fel a figyelmet az Európai Tanács tagjai.

Az InfoRádió Aréna című műsorában csütörtök este 6 órától Tálas Péter, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóintézet igazgatója és Pletser Tamás, az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője veszi górcső alá az Ukrajnában kialakult helyzetet és annak várható következményeit.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a béregyezségről: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Így készül fel egy magyar mérnökiroda arra, ha a megbízója egy indiai vallást követő nagyvállalat

Így készül fel egy magyar mérnökiroda arra, ha a megbízója egy indiai vallást követő nagyvállalat

A CÉH zRt. már 35 éve az ország egyik vezető mérnökirodája. Az elmúlt években olyan projektek fűződnek a nevükhöz, mint a Mol Campus, a debreceni BMW gyár vagy a Bosch Campus komplex beruházása. A tervezés mellett projektmenedzsmenttel és hídtervezéssel foglalkoznak, számos ikonikus, az épített környezetet meghatározó épület vagy híd fűződik a nevükhöz. Az évek alatt azt is meg kellett tanulniuk, hogy hogyan lehet együttműködni egy olyan megbízóval, amelyik a vállalati működését az indiai vastu vallás elvei mentén határozza meg, de különleges kihívást jelentett három hazai kórházi projekt is, amellyel egyedülálló tapasztalatokat szereztek az egészségügyi szektorban. A Portfolio háromrészes videósorozatának első epizódjában Borbély Attila, a vállalat vezérigazgató-helyettese, tervezési igazgatója mutatja be a legnagyobb projekteket, a legérdekesebb megbízásokat és azt, hogy milyen irányba halad a globális mérnökszakma.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×